Doprava zdarma od 2998,80Kč
Přes 48 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Zapuštěné zahradní lampy

V současné době je osvětlení považováno za nedílnou součást zahrad. Mnoho projektů na zelené louce začíná plánováním elektrického vedení a způsobem, jakým jsou lampy uspořádány.

Druhy zahradních lamp

Pokud jde o zahradní lampy, můžeme si vybrat ze široké škály tvarů a mechanismů, které mají své specifické aplikace v zahradě. Můžeme mimo jiné zmínit:

  • osvětlení
  • lucerny
  • Lucerna
  • svítilny
  • externí svítidla
  • sloupové solární lampy
  • nástěnné lampy

a mnoho dalších.

Zahradní zapuštěné lampy - aplikace

Když přemýšlíme o zapuštěných zahradních lampách , v první řadě děláme cesty a dojíždíme. Pro tento účel se nejlépe hodí piloty nebo svítidla s výškou až 1 metr se světelným zdrojem směřujícím dolů. Díky využití této výšky nás sloupy neuvidí při vstupu do domu.

Dalším typem zahradní lampy jsou lucerny. Používají se především k osvětlení velkých prostor, např. Pečlivě udržovaných trávníků. Vyznačují se výškou 1 až 3 metry. Často jsou doplněny jednobodovou dekorativní koulí.

Je důležité pamatovat na řádnou ochranu instalace zahradního osvětlení. Měla by být chráněna diferenciálními zástrčkami, které chrání před úrazem elektrickým proudem a nadproudem, chránící proti zkratu a přetížení. Kabely by měly být vykopány alespoň do metru.

Typy napájení v zahradních zapuštěných lampách.

Pokud se rozhodneme použít klasické napájení z domácí sítě, stojí za to použít lampy s LED technologií. I když cena LED žárovek samotných převyšuje halogenové žárovky nebo tradiční žárovky, v dlouhodobém horizontu určitě pocítíme rozdíl v ziskovosti. Světlomety LED mohou ušetřit až 80% energie ve srovnání s běžnými žárovkami. Máme-li velkou zahradu, budeme v ní potřebovat mnoho zdrojů světla, které produkují více elektřiny. V tomto případě bychom měli více rozhodnout o diodách LED.

Pokud chceme být nezávislí na elektrické síti, můžeme vsadit na solární lampy. Jejich hlavním vybavením jsou baterie a fotovoltaické panely, které umožňují přeměnu světelné energie na zdroj energie. Pokud jde o dobu vyzařování světla, můžeme se pohybovat v rozmezí od 5 do 20 hodin. Největší výhodou solárních lamp je možnost jejich použití téměř kdekoli. Pracují dobře jako osvětlení u vody, například bazény, protože neobsahují elektřinu vysokého napětí.

Osvětlení centrum znalostí - blog

Zahradní osvětlení - uspořádání a poradenství Garden

Jaké lampy pro zahradu vybrat? Jsou jejich provozování drahé? Jak nakupovat? S podrobnostmi vám řekneme o zahradních osvětlovacích zařízeních. Navrhneme, jak je můžete využít k potěšení vaší nádhery!