Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 60 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Klasické lampy

Klasické lampy

Klasické osvětlení uspokojí různé vkusy a dodá bytu osobitost. Existují lampy pro fanoušky klasiky i pro ty, kteří chtějí najít kompromisní řešení mezi klasikou a modernou. Můžete věnovat pozornost různým designovým řešením, která neztratila eleganci a propracovanost klasiky, ale zároveň odpovídají módním trendům.

Klasické závěsné lampy

Klasické závěsné lampy ozdobí interiér a potěší každý den. Moderní klasické osvětlení je vždy vyrobeno z kvalitních materiálů. Klasická závěsná lampa nebo lustr naplní domov pohodlím a teplem. Dá se říci, že takové osvětlení v klasickém stylu bylo vždy charakterizováno nedostatkem agresivity v barvách, kontrastu, kde je vše velmi klidné, stabilní a pevné.

V obchodech se lampy prodávají v klasickém stylu různých typů a tvarů. Klasický lustr netoleruje mnoho zmatků a pouze původní nedostatek formy. Lidé, kteří považují klasický lustr za velmi staromódní a nezajímavý, nemají pravdu. Naopak klasika byla vždy považována za módní a sbírala ty nejlepší světelné trendy. Čas nezastaví, ale tento jednoduchý styl v interiéru je stále žádaný. Díky klasickému osvětlení změní jeho krása každý interiér.

Příklad klasických závěsných stropních svítidel

  • Lampy inspirované formou daných petrolejových lamp budou perfektní do místností uspořádaných nejen v klasickém, ale i rustikálním a retro stylu. Bílá patinová ocelová stínidla a ramena dokonale odrážejí klasický styl osvětlení. Taková lampa bude v obývacím pokoji a ložnici vypadat důstojně.
  • Klasická lampa z patinované mosazné oceli a stínítka zdobená krystalem v odstínu bílé dodají klasickému vnitřku. Tří a pětiramenná svítidla budou efektivně vypadat v obývacím pokoji, jídelně, ložnici a na chodbě.
  • Klasická stropní lampa v chromu, dřevě, wenge se dvěma světelnými zdroji je zástupcem tohoto stylu a najde uplatnění nejen v obývacím pokoji a ložnici, ale také v kuchyni a jídelně. Kombinace skla a oceli dokonale odráží podstatu klasického stylu.

Klasické stojací lampy

Klasické stojací lampy jsou výrobky, které se stanou nejen funkčním asistentem, ale také ozdobí každou místnost. Velká řada modelů umožní každému vybrat si osvětlení, které zdůrazní bezvadnou chuť jeho majitele, bude skvělým doplňkem stolu nebo nočního stolku.

Na začátku je třeba se rozhodnout, k jakým účelům bude lampa sloužit, zda bude důležitým prvkem interiéru nebo přitažlivostí dané zóny. Pokud první možnost, pak se při výběru můžete spolehnout pouze na vnější design a jeho soulad s celkovým stylem místnosti. Pokud se ale má klasická lampa používat například ke čtení nebo vyšívání, není vzhled jediným kritériem. Zařízení, které má být použito pro takové činnosti, by mělo poskytovat poměrně jasné světlo.

Je velmi důležité najít správnou lampu do ložnice, která slouží především k odpočinku a relaxaci. Klasické osvětlení by proto nemělo být příliš jasné, ale tlumené a klidné. Proto je nejlepší možnost v odstínu jemných odstínů: béžová, růžová, bílá.

Příklady klasických stojatých lamp

  • Do tohoto stylu interiérového designu zapadá klasická stolní lampa v bílé barvě s látkovým stínidlem v bílé a modré barvě. Subtilní lampu lze použít k osvětlení stolu v dětském pokoji, místnosti pro mládež, kanceláře a ložnice jako lampu na stole. Můžete také použít závěsnou lampu ve stejném designu a dosažený efekt potěší každého člena domácnosti.
  • Stolní lampa s neobvyklým kouzlem díky tvaru a kombinaci oceli a bílého skla. Tvar stínítka vás neoslepí, ale jemně rozptýlí světlo. Takové efektivní klasické osvětlení lze instalovat do jakékoli místnosti.

Klasická nástěnná svítidla - nástěnná svítidla

Klasická nástěnná svítidla jsou považována za nejvšestrannější. Nejen, že v průběhu let nezestárly, ale jsou odolné vůči měnící se módě, staly se způsobem, jak doplnit nejširší seznam velkých společností. Klasické nástěnné lampy jsou hladké přechody a linie. Klasické nástěnné lampy jsou vyrobeny z kovu a sklo se vejde do interiéru a jejich povinným prvkem je přísná, harmonická kompozice.

Příklady klasického osvětlení v podobě nástěnných lamp

  • Nástěnná lampa v klasickém stylu v bílé a šedé barvě vypadá velmi elegantně. Motiv mřížky umožňuje použití nástěnného svítidla (stropu) v jídelně, kuchyni, ložnici na chodbě a v koupelně. Taková lampa může mít podobu kulaté a půlkruhové.
  • Nástěnná lampa v bílé nebo černé barvě bez stínítka se žárovkou ve formě svíčky nebo plamene se perfektně hodí do interiéru zařízeného v klasickém stylu. Jemné světlo vytváří místní osvětlení a je vhodné do ložnic, obývacích pokojů a chodeb.

Osvětlení centrum znalostí - blog

Fabbian Illuminazione osvětlení cubetto plafon

Seznamte se s výrobcem perfektního osvětlení značky Fabbian nebo jděte přímo k nabídce lampy Fabbian, která je k dispozici v obchodě - klikněte zde

Společnost Fabbian Illuminazione byla založena v roce 1961. Časem si výrobce získal reputaci a respekt na světových trzích. Nabídka výrobce zahrnuje moderní lampy, vyrobené z nejkvalitnějších komponentů a navržené nejkreativnějšími designéry. V současné době se značka Fabbian prodává v Evropě a Asii prostřednictvím firemních prodejen a zprostředkovatelů a její sesterské společnosti působí na trzích ve Spojených státech a Hongkongu.

Klasické lampy