Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 59 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Svítidla pro děti

Svítidla pro děti

Osvětlení dětského pokoje

Dětský svět je soustředěn hlavně v jeho domově a jeho jedinečným místem je dětský pokoj. Vyplatí se tedy postarat se o ty nejlepší podmínky pro zábavu a odpočinek pro naše děti. Důležitou součástí přátelského interiéru je nejen nábytek a dekorace, ale také správné a správně vybrané osvětlení pro děti . Jinak je vybereme do pokoje pro novorozence nebo miminko a trochu jinak pro několikaleté dítě. Bez ohledu na volbu je však nejdůležitějším aspektem bezpečnost používání. To znamená, že není přístup ke zdroji energie - zásuvce, prostoru pro baterie a je umístěn nad dosahem dětských rukou, zejména těch nejmenších. Představivost batolat rozhodně překračuje hranice představivosti dospělých, proto jednoduchá bezpečnostní pravidla zajistí, aby nedošlo k žádným nehodám.

Osvětlení pro děti různého věku a různých „světelných“ potřeb

Děti různého věku mají různé potřeby intenzity světla. Díky větší citlivosti zraku se novorozené dítě bude cítit lépe pod měkkým, dokonce i polotmavým osvětlením. Malé noční lampy a nástěnné lampy umístěné dále od postýlky jsou zde perfektní. U starších dětí, pro které je pokoj dětským hřištěm, je dobré místnost osvětlit podobně jako ve dne. Zde je důležité vybrat žárovku - nejlépe mléčně zbarvené měkké a rozptýlené světlo. Pokud jde o sílu světelného zdroje, je třeba mít na paměti, že by měl být tím větší, čím tmavší je barva stěn v místnosti. Pro děti školního věku je důležité také místo studia, tedy lavice. Nejlepší je, když má přístup k přirozenému dennímu světlu, ale na pomoc by měly přijít vhodné stolní lampy. Jejich uspořádání by mělo zajistit osvětlení celé pracovní plochy pracovní desky a jejich konstrukce by měla chránit před oslněním, příliš intenzivním světlem.

Dopřejte svému dítěti světlo různými způsoby

Základem pro osvětlení v dětském pokoji by měla být stropní lampa nebo stropní lampa malých rozměrů, nejlépe stmívatelná. Může být doplněno atmosférickým bočním osvětlením s promyšlenou polohou ve vztahu k místu spánku, péče nebo hraní. Máme na mysli nástěnné lampy a malé noční lampy nebo dokonce projektory, které na strop promítají hvězdy nebo jiné oční osvětlení. Praktickým řešením při instalaci podhledu je naplánovat několik zón osvětlení, zapnutých samostatnými spínači. Můžete také použít oblíbené LED pásky zaseknuté na několika strategických místech.

Dětské lampy stimulují představivost

Lampy v dětském pokoji by neměly sloužit jen jako osvětlení. Bezpochyby se jim vyplatí být souvislým prvkem interiérového designu, ale také potěšit naše děti. Je dobré koupit si barevné a poutavé lampy - ve výrazných nebo pastelových barvách. Kreativita producentů vám umožňuje sladit preference dětí vyjádřené v různých tvarech - zvířata, vozidla nebo pohádkové postavy - s konkrétními typy lamp, jako jsou nástěnné lampy, bodová světla, stolní lampy pro zpestření a stimulaci dětské fantazie.

Svítidla pro děti