Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 54 000 výrobků
{{ aa_name() }}

přípojnic

Funkční účel přípojnic , jako alternativa k tradičnímu kabelu, je přenášet elektřinu na dálku a distribuovat ji uživatelům. Jsou speciálně navrženy pro napájení svítidel, která jsou obvykle spotřebiči s nízkým výkonem. Přípojnice se dnes nacházejí v komerčních budovách, například v nákupních centrech a průmyslových objektech, například v dílnách a veřejných budovách, jako jsou sportovní haly, a dokonce iv každodenním životě, protože dokonale odpovídají interiéru domu.

Výhody a nevýhody přípojnic

Přípojnice mohou být snadno namontovány, demontovány, upraveny, jejich flexibilita vám umožní snadno měnit konfiguraci osvětlovacího systému , a dokonce jej přesunout do jiné místnosti bez významných materiálních nákladů. Konstrukce osvětlovací dráhy jsou kompaktní, spolehlivé a na rozdíl od kabelů jsou téměř ohnivzdorné. Rohové, jednoduché a ohebné části různých délek se jednoduše montují v souladu s designem a po dokončení mají velmi estetický vzhled.

V konvenčních 230 a 380 voltových sítích mohou tyto kolejnice vydržet proudy až do 25 ampér, což je obvykle dostačující pro osvětlovací systémy. Relativní nevýhodou přípojnic je to, že ve srovnání s kabely je konstrukce sběrnice vyvinuta odborníky individuálně pro konkrétní místnost, což je důvod, proč je doba dodání zařízení delší. Kromě toho by měl být návrh vytvořen s ohledem na všechny nuance, jako je umístění ventilačních kanálů, různých dekorativních konstrukcí již instalovaných pod stropem atd.

Konstrukce přípojnic

Konstrukce osvětlovacích kolejnic je sada hliníkových profilovaných prvků různých tvarů, lišících se vysokou pevností a odolností proti deformaci. Tento produkt jakékoliv složitosti a jakékoli požadované délky se skládá z částí spojených spojovacími prvky. Uvnitř hliníkového profilu jsou čtyři vodiče, které nejsou zvenku viditelné.

Zavěšená přípojnice je namontována přímo na stropě nebo držena na konzolách nebo speciálních závěsech, které jsou velmi oblíbené při tvorbě systémů kolejového osvětlení. Vestavěné osvětlovací lišty vyžadují přesnější přístup i ve fázi návrhu a montáže stropu. Ve stropě by měly být vytvořeny speciální montážní otvory, aby mohly být přípojnice namontovány v jedné rovině se stropem.

Proč stojí za to vsadit na přípojnice?

Samozřejmě, že vestavěné přípojnice jsou zpočátku drahé, ale také vypadají estetičtěji a jsou vhodnější pro interiér, protože i ve stádiu interiérového designu návrháři spočítali všechno nejlepší. V každém případě, aby osvětlení odpovídalo interiéru dobře a mělo vysokou kvalitu, je důležité inteligentně navrhnout osvětlovací systém, ať už jde o svítidlo pro výkladní skříň nebo zapuštěnou osvětlovací lištu na stropě bytu. Je velmi důležité zvolit délku přípojnice, počet jejích prvků, potřebné upevňovací prvky atd. Pak se můžete vyhnout problémům a instalace s připojením nebude trvat dlouho.

Použití přípojnic

Třífázové přípojnice jsou na trhu k dispozici nejčastěji s rozměry 1 a 2 metry. Tyto výrobky jsou určeny pro montáž na stěnu nebo na strop, případně ve formě zavěšení LED světlometů a montážních dílů. Charakteristickým znakem tohoto typu přípojnic je pevnost a odolnost materiálu, ze kterého byly vyrobeny. Kromě toho má tento výrobek vysokou nosnost, což zaručuje, že při montáži světelných zdrojů není deformace zatížení způsobena.

S dráhou můžete libovolně měnit rozvržení svítidla, jeho počet a typ, jakož i nasměrovat světelný zdroj na jakýkoliv kus vybavení místnosti. Kromě toho je možné zpracovat celý systém osvětlení. Použití 3-fázových přípojnic umožňuje vytvořit různé konstrukce, které mohou být umístěny na stěně, stropu nebo na lanech.

přípojnic