Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 54 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Stropní svítidla

Stropní svítidla

Vybraná svítidla s povrchovou montáží zdůrazní krásu našich interiérů a představí požadovanou náladu. Mohou se jednat o jediné osvětlení v místnosti a také o dokonalý doplněk k jiným reflektorům.

Typy stropního kování

Nemůžete jednoznačně odpovědět, která vazba bude nejlepší, protože do značné míry závisí na typu místnosti a vizi lidí, kteří budou jejich uživateli. Před volbou byste měli znát základní typy stropních svítidel:

  • Stropní svítidlo montované na povrch: snadná montáž upevněním na povrch. Jsou vhodné pro všechny typy místností vzhledem k jejich odolnosti vůči vodě. Můžeme si vybrat z mnoha dekorativních variant. Pokud nemáme konkrétní plán, nejsme schopni si vybrat, nebo vždy klademe důraz na univerzálnost, bude to určitě dobrá volba.
  • Stropní svítidlo pod omítku: Montáž je složitější než svítidlo montované na povrch. Zabírá málo místa kvůli nedostatku vyčnívajících prvků. Velmi dobré řešení pro nízké místnosti a pokud chceme vytvořit efektivní "světelné cesty" na stropě. Toto funguje obzvláště dobře v jednopodlažních domech, i když neexistuje žádná překážka pro vytvoření takové cesty, například pouze z ložnice do koupelny nebo mezi dětskými pokoji. Stojí za to, aby byl zaveden třífázový systém.
  • Zapuštěné stropní svítidlo: v této variantě můžeme hovořit o téměř rovném povrchu mezi lampami a stropem. Pracuje jako diskrétní osvětlení konkrétních prvků, ale ne nutně jako obecné osvětlení.
  • Skleněné stropní svítidlo: rozhodně má vyšší cenu, ale ne bez důvodu. Žádný jiný rám nepřidá tolik elegance a elegance jako sklo nebo křišťál. Stojí za to mít na paměti, že ne každý salon musí být vytvořen na základě vzoru staré aristokracie. Pokud chcete teplý, přátelský interiér, lépe si nasadit jiný typ kování.

Výběr stropního kování

Prvním prvkem, kterému bychom měli věnovat pozornost, je materiál, ze kterého je vazba zhotovena. Můžeme rozlišit:

  • Skleněné kování
  • Hliníkové kování
  • Ocelové kování

Pokud hledáte pevné řešení za nízkou cenu, stojí za to vsadit na ocel. Další výhodou je řada barevných variant. Dekorační funkce budou jistě vhodné pro svítidla z hliníku v mnoha typech tvarů díky měkkosti suroviny. Zde máme také možnost vybrat si barvu, která nás zajímá. Skleněné svítidla stojí za rezervaci pro dekorativní obývací pokoje nebo chodby. Stojí za to věnovat pozornost tloušťce skla.

Povrchová svítidla v místnostech

Můžeme předpokládat, že svítidla s povrchovou montáží budou fungovat v jakémkoliv typu místnosti. Hlavní zdroje světla lze použít v koupelně, ložnici a malých chodbách. Pokud jde o pokoje s většími prostory, stojí za to je použít jako doplněk. Kuchyň může být umístěna v blízkosti okapu. V obývacím pokoji stojí za to je použít například k zobrazení vašeho oblíbeného obrazu nebo sbírky cetek. Vhodným místem pro stropní svítidla jsou také místnosti s nízkými stropy, např. Sklepy nebo skladovací prostory.

Stropní svítidla