Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 51 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Zapuštěná stropní svítidla

Zapuštěná stropní svítidla

Zapuštěná stropní svítidla

Charakteristický

Hlavním rysem zapuštěných stropních svítidel, která se liší od povrchových nebo podomítkových svítidel, je instalační hloubka. Taková svítidla mají obvykle lampy v úrovni stěny nebo stropu. Můžeme si vybrat z mnoha forem a tvarů, které vám umožní volně komponovat interiérový design. Stropní kování montovaná výrobcem často nemá lampy. Mají žárovky, ve kterých můžeme používat různé typy žárovek, včetně halogenů nebo LED.

Ve stropních zapuštěných svítidlech máme možnost nastavení sklonu, a tedy i směrování světelných paprsků.

Co je důležité při výběru osvětlení s vestavěnými stropními svítidly?

V první řadě musíme mít na paměti, že tyto typy svítidel jsou nejvhodnější pro konkrétní úkoly a o něco horší než obecné osvětlení. Dobrým příkladem může být obývací pokoj. Je to místnost, ve které se často zdržuje velké množství lidí, často se tam stravují nebo sledují televizi. Jen osvětlení s vloženými světlomety nemusí být dostačující. Pokud však jako centrální zdroj světla používáme závěsné lampy, je zde mnoho prostoru pro hraní se zapuštěnými svítidly.

Pokud máme oblíbený kus nábytku, obrázek nebo výstavu, můžeme je efektivně osvětlit pouze jedním reflektorem. Místnosti s vypnutým hlavním světlem jsou také působivé, skrz které některé šikmé paprsky světla procházejí několika zapuštěnými lampami z různých úhlů. Velmi populární jsou také zapuštěná svítidla seskupená v lichém počtu reflektorů. Takové osvětlení bude fungovat perfektně v kancelářích, studiích a dětských pokojích. Také stojí za to uvažovat o zapuštěných lampách v kontextu nízkých interiérů, kde se pro nás počítá každý volný prostor. Vzhledem k tomu, že povrch lampy je roven povrchu stropu, neztrácíme prostor pro osvětlení, což je například u závěsných svítidel nedosažitelné.

souhrn

Stropní zapuštěná svítidla se osvědčí ve velkých místnostech jako doplněk k hlavnímu osvětlení a v malých, nízkých interiérech díky úsporám místa. Také stojí za to využít jejich schopnost regulovat směr dopadu světelných paprsků v místech, kde často používáme stůl. Široká škála forem a barevných variant nám umožní vybrat lampy podle našeho vkusu. Pokud nám záleží na energetické účinnosti, stojí za to přehodnotit nákup LED žárovek.

Zapuštěná stropní svítidla