Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 54 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Koupelnové osvětlení

Koupelnové osvětlení

Osvětlení do koupelny se správným přístupem splní nejen svou základní funkci, ale také několik dalších. Lampy a lustry do koupelny mohou zdobit interiér, vizuálně zvětšit i malou místnost. Při výběru však buďte obzvláště opatrní, protože připojení elektřiny a vody v koupelně vyžaduje dodržování bezpečnostních předpisů.

Jak vybrat správné osvětlení do koupelny?

Počet svítidel v koupelně přímo závisí na její oblasti. Pokud je malý a jeho plocha je asi 5 m², pak ve středu stropu bude lampa nebo lustr se dvěma nebo třemi žárovkami. Ale i když je koupelna malá, je lepší dodatečně osvětlit oblast umyvadla a zrcadla, aby bylo možné všechny kosmetické procedury provádět mnohem snadněji. Pokud je koupelna dostatečně prostorná, je nutné zajistit zónové osvětlení, jehož vlastnosti závisí na konfiguraci místnosti, nápadech na design a dalších faktorech. Je důležité vzít v úvahu mnoho dalších faktorů, které ovlivňují osvětlení koupelny. Patří mezi ně: styl interiéru, nebo spíše zvolené barevné schéma, protože, jak víte, odstíny světla více odrážejí světelné toky, což znamená, že místnost bude více osvětlena.

V závislosti na poloze žárovky mohou být umístěny:

  • Na stropě - to je trvalá klasika. Každá koupelna musí být vybavena alespoň jednou stropní lampou nebo lustrem, který bude odpovídat za celkové osvětlení v koupelně
  • Na zdi. Jedná se o lampy určené k osvětlení určitých funkčních oblastí místnosti.

Dnes lze jako světelné zdroje použít různé zdroje světla: žárovkové, halogenové, zářivkové, LED.

Jak zvýraznit detaily pomocí koupelnových lamp?

Důležitým bodem v designu každého interiéru je správné umístění světelných akcentů. Nástěnná lampa do koupelny pomůže zaměřit pozornost na detaily designu místnosti a efektivně je zdůraznit. Taková koupelnová lampa má jak vynikající dekorativní vlastnosti, tak vynikající výkonnostní charakteristiky.

Lustry nebo stropní svítidla do koupelny?

Osvětlení koupelny by mělo být do určité míry odolné vůči vlhkosti v závislosti na zóně, ve které se nachází (vzdálenost od vody - vana, umyvadlo nebo sprcha). Plafondy, což jsou obvykle uzavřená svítidla, umožňují dosáhnout mnohem vyšších stupňů těsnosti - IP44 nebo vyšších v případě hermetických plafonds. V případě větší nebo vyšší koupelny vás může zlákat použít koupelnový lustr s atraktivním designem a slušnou funkčností. Takový lustr má ale obvykle nižší stupeň ochrany proti vlhkosti (existují ale výjimky), proto by měl být umístěn dále od vany nebo umyvadla, nebo ještě více od sprchy.

Osvětlení centrum znalostí - blog

Jak plánovat osvětlení koupelny Osvětlení koupelny

Osvětlení je prvkem doplňujícím design interiéru. Kromě praktické funkce osvětlení pomáhá vyjádřit požadovaný styl v interiéru a vytvořit příjemnou atmosféru. Před uspořádáním interiéru byste měli pečlivě naplánovat rozdělení lamp. Kam se chystáte dát základní osvětlení? Jaké dekorativní osvětlení bude vyhovovat vašemu interiéru? Jaké parametry by měly mít lampy? Zejména koupelnové osvětlení vyžaduje výběr vhodných lamp, které jsou vodotěsné a zaručují bezpečné používání.

Fabbian Illuminazione osvětlení cubetto plafon

Seznamte se s výrobcem perfektního osvětlení značky Fabbian nebo jděte přímo k nabídce lampy Fabbian, která je k dispozici v obchodě - klikněte zde

Společnost Fabbian Illuminazione byla založena v roce 1961. Časem si výrobce získal reputaci a respekt na světových trzích. Nabídka výrobce zahrnuje moderní lampy, vyrobené z nejkvalitnějších komponentů a navržené nejkreativnějšími designéry. V současné době se značka Fabbian prodává v Evropě a Asii prostřednictvím firemních prodejen a zprostředkovatelů a její sesterské společnosti působí na trzích ve Spojených státech a Hongkongu.

Interiéry podkroví Průmyslové trubkové světlo

Zveme vás, abyste si přečetli informace o interiérech v průmyslovém stylu nebo okamžitě viděli kategorii lamp ve stylu průmyslového.

Interiéry v průmyslovém stylu jsou nekonvenční. Díky tomu převzali mnoho mistrů designu návrhů srdce a představivosti. Surový, minimalistický a chladný pocit. A přesto je můžete mít rádi.

Pokud oceníte pozoruhodná řešení a cítíte se dobře, když jste obklopeni předměty, které vypadají, jako by byly kresleny z jiné doby, nebo respektujete aktivní chlad a elegantní minimalismus, navrhování interiéru v průmyslovém stylu je tou nejvhodnější volbou právě pro vás!

Koupelnové osvětlení