Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 61 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Keramická plastika Mariusz Dydo Keramická plastika Mariusz Dydo

Barevný bizón Mariusze Dyda není obyčejná porcelánová cetka. Je to také malé umělecké dílo. Autorem je renomovaný umělec, na svém kontě má mnoho plastik, dokonce i oltáře, ale ve svém ateliéru vznikají i porcelánové figurky - drobné keramické sochy, které zdobí moderní interiéry.

Takové porcelánové suvenýry se v poslední době těší velké poptávce po celém světě. Možná je to proto, že v dobách, kdy je vše vyrobeno páskou, nám chybí nemastné objekty. Producenti porcelánu se vracejí do zapomenuté praxe najímání umělců v továrnách, ale stále více křehkých rytířů přichází také od drobných výrobců umělců, jako je Mariusz Dydo. Umělci znovu objeví krásu porcelánu, navrhovat figurky, které budou zdobit naše byty.

Míšeňské mopslíci

Móda pro porcelánové figurky, zdobení interiérů, má dlouhou historii. To explodovalo v Bavorsku v polovině 18. století. Pak se skupina milovníků mopsů rozhodla objednat figurky svých favoritů v porcelánové továrně v Míšni. Porcelánové psy se líbily všem - mezi jejich amatéry patřily slavné postavy jako královna Maria Antonina nebo Józefina Bonaparte. Od té doby se značka uznávané továrny Meissen stala nejen luxusními večeři, ale i různými figurkami a křehkými cetky vyrobenými výhradně pro výzdobu.

Památky z Ćmielów

Druhá velká vlna popularity porcelánových figurek přežila díky polským umělcům spojeným s Institutem průmyslového designu. V padesátých a šedesátých letech minulého století navrhovali keramické "štiky" - abstraktní figurky zvířat a lidí připomínajících postavy Picassových obrazů. Vyrobeny hlavně porcelánovou továrnou v Ćmielowě, staly se senzací výstav po celém světě a užívaly si obyvatelstva, které se téměř shodovalo s činkami Meissen. A dnes jsou extrémně "horkou komoditou" mezi sběrateli.

Jedinečná cetka

Neexistují dvě identické postavy, každá má individuální rys. Autor nejprve kreslí, pak jsou vytvořeny ručně vyřezávané modely. Dalším krokem je provedení sádrových forem, do kterých se nalije porcelánová hmota. Tímto způsobem je vytvořen mezilehlý, který pak musí být ručně oříznut. Spalová se a nanáší se barvou, poté se zasklí a znovu vloží do trouby. Nákup takové porcelánové sochy, máme záruku, že je jedinečný a neopakovatelný. Možná to bude začátek velké sbírky?

Mariusz Dydo - Recenze o produktech


Żubr XL model Fetish Rain, keramika natřená glazurou, glazovaná, overglaze, pozlacené
23. červenec 2019
Pevně zabezpečené balení. żubr ke mně dorazil v plném rozsahu: *