Přes 39 000 výrobků
{{ aa_name() }}

LED panely

LED panely jsou jednou z mála technologií, které mohou konkurovat rastrovým svítidlům, pokud jde o funkčnost v kancelářích nebo pracovních místnostech. Jejich štíhlý vzhled a efektivita v rozptylu světla nacházejí stále více a více stoupenců.

LED technologie

Když hovoříme o LED osvětlení, měli bychom odložit měření účinnosti v jednotce Wat, jako v případě wolframových žárovek. Parametry, o které byste se měli zajímat, jsou:

  • RA - index vykreslování barev nám říká, do jaké míry je žárovka schopna reprodukovat původní barvu.
  • Počet Kelvinů určuje barevnou teplotu světla. Lze předpokládat, že pod 3300 K máme teplou bílou barvu, od 3300 do 5000 K s chladnou bílou a nad 5000 K s denním světlem.
  • Počet lumenů - říká o jasu světelného zdroje.
  • Úhel světelného záření - ideálně 360 stupňů. Určuje šířku světelného paprsku.
  • Watt number - určuje spotřebu energie.

Při porovnání technologie LED s klasickými žárovkami je nejlepší použít jednoduchý příklad. Klasická žárovka se spotřebou energie 100 W produkuje světlo s jasem nižším než 1400 lm. LED žárovky mohou svítit s jasem 80 - 100 lm při spotřebě 1 W. Na 100 W by LED žárovka vyprodukovala 8 000 až 10 000 lm.

LED panely

Obvykle můžeme splnit standardní LED panely o rozměrech 60 x 60 cm, 30 x 30 cm, 30 x 120 cm. Nejžádanější velikostí je univerzální 60 x 60 cm. Menší, než jsou instalovány v malých místnostech: sklepy, skladovací místnosti, koupelny. Větší v kancelářích nebo místech s velkými plochami. Předpokládá se, že jeden standardní panel o rozměrech 60 x 60 cm postačuje k osvětlení středně velké místnosti.

Největší výhodou LED panelů je jejich schopnost rovnoměrného vyzařování světla. Funguje perfektně na chodbách nebo v intimnějších salonech. V místnostech určených pro práci, např. V dílně nebo v kuchyni, je vhodné vedle panelů použít i další směrové osvětlení.

Stropní panely LED

LED panely jsou vynikající volbou, pokud jde o trvanlivost a ekologii. Milovníci přírody ocení, že díky použití LED panelů přispívají ke snižování tlaku na přírodní prostředí. Díky technologii LED není třeba používat těžké kovy, jako je rtuť, což je stále obtížné, pokud jde o řádnou likvidaci odpadu. V souvislosti s odpadky stojí za zmínku také méně častá výměna žárovek ve srovnání s klasickými žárovkami, což se projevuje snížením množství zbytečného materiálu uloženého na skládkách.

LED panely