Doprava zdarma od 2998,80Kč
Přes 48 000 výrobků
{{ aa_name() }}

světlomety

světlomety

Světlomety a externí svícny jsou zdrojem světla, které se nejlépe používá, pokud chceme osvětlit příjezdové cesty nebo vejít do domu. Mohou mít také ozdobnou funkci, například rozsvícením stěn nebo centrálních bodů naší zahrady. Upevnění pár v jedné výšce je skvělé.

Mimo světlomety zvyšují bezpečnost v nočních podmínkách a díky použití pohybových senzorů a LED žárovek nespotřebovávají velké množství energie. Je vhodné namontovat reflektor tak, aby osvětloval zámek a kliku dveří, což nám usnadní návrat domů v noci. Pokud jde o zdobení zahrady, reflektory mohou být použity s vysokými dekorativními prvky, jako jsou fontány nebo pečlivě zdobené keře.

Stále častěji jsou malé průmyslové reflektory instalovány před vchody do altánu nebo na slunce, samozřejmě vybavené pohybovými senzory. Samotné reflektory, díky detekci pohybu, mohou být dobrým doplňkem systému proti zlodějům a působí jako odstrašující prostředek pro případné zloděje.

Světlomety a průmyslové osvětlení

Průmyslové osvětlení vyžaduje od nás především úspory energie a zdroj světla pro velké oblasti skladů nebo logistických center. Pokud jsme ve fázi návrhu, stojí za to uvažovat o umístění reflektorů u vstupních bran a v místech, kde prochází velký počet lidí. Zvláště důležité je osvětlit silnici z vnějšku na konkrétní pracoviště i výrobní haly, pokud v našem závodě používáme systém směnových prací. Dobře rozmístěné světlomety nám mohou ušetřit mnoho zbytečných nehod.

Při volbě osvětlení můžeme navrhnout několik parametrů. První z nich je vitalita, nebo odhadovaný počet hodin, po které žárovka poskytne světlo. Nejlepší jsou vysoce kvalitní LED žárovky, kde se můžeme spolehnout na 50 000 hodin. Pak máme střední LED diody s 30 000 hodinami. Nakonec, halogenidové výbojky, velmi oblíbené na pracovišti, vydrží až 24 000 hodin. Je třeba vzít v úvahu, že potřeba vyměnit osvětlení může dokonce zahrnovat zastavení výroby, takže je lepší investovat do LED reflektorů s delší životností.

Dalším parametrem je doba spuštění. Zajišťujeme kompatibilitu s technologií snímače pohybu. Opět na prvním místě máme LED žárovky, které začínají okamžitě. Keramické nebo kovové halogenidové výbojky potřebují 10 sekund až půl minuty. Můžeme si okamžitě všimnout, že taková dlouhá doba startu brání použití pohybových senzorů.

Světlomety a kancelářské osvětlení

Kancelářské osvětlení by mělo být co nejvíce doplněno velkými okny, která poskytují denní světlo na pracovišti. Umělé osvětlení by mělo mít barvu světla co nejblíže přirozenému. Zde je třeba vzít v úvahu index podání barev (Ra). V ideálním případě tento indikátor překročí hodnotu 90. Při navrhování osvětlení pro kancelář je třeba především řešit stropní osvětlení. Energeticky úsporné LED kancelářské reflektory, rastrové rámečky nebo panely nám poskytují širokou škálu možností. Pak si můžeme vybrat nosné lampy s možností nastavení úhlu dopadu světelných paprsků.

světlomety