Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 60 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Tiffany Lampy

První setkání se jménem Tiffany vyvolává mnoho otázek, na které se vám pokusíme odpovědět.

.

Co jsou lampy Tiffany?

.

Zjednodušeně řečeno - vitrážové lampy.. Jejich stínidla jsou vyrobena jako vitráže, které s pomocí barevného skla a světla krásně rozzáří každou místnost.. Tiffanyho lampy se vyznačují netradičním vzhledem, takže budou dobře fungovat jako doplněk interiéru, ne nutně jako hlavní zdroj světla.

.

Historie Tiffanyho lamp:

.

První vitrážové lampy se objevily již ve starověkém Egyptě, ale od těch, které známe dnes, se zásadně liší.. Rozhodně se blížíme k návratu do doby, která je proslulá monumentálními vitrážemi, do středověku.. Teocentrismus, který byl leitmotivem celé doby, přinesl do kostelů vitráže.. Většina lidí, kteří neuměli číst, chodila do kostelů, které pomocí obrazů nebo vitráží dokázaly zprostředkovat nejdůležitější informace z dějin náboženství.. Vitráže měly kromě didaktické funkce plnit především funkci vizuální.. Barevná skla, přes která procházelo sluneční světlo, krásně osvětlovala kostely.

Přelomovým okamžikem v dějinách vitráží byla změna materiálu, z něhož se sklo spojuje.. Louis Comfort Tiffany začal místo olověných profilů používat měděnou fólii.. Vitrážové lampy nazýváme podle Ludvíka, ale proč? Kromě změny materiálu přišel Tiffany s geniálním nápadem - vytvořit stínidla lamp, která jsou vitrážová.. V současné době jsou jeho díla velmi drahá a je téměř nemožné je získat.. Díky němu se dnes můžeme těšit z lamp s krásnými vitrážemi..

Komu je lampa Tiffany určena?

.

Každému! Může se zdát, že Tiffanyho lampy podle specifik svého žánru neosloví každého, nicméně od druhé poloviny 20. století můžeme pozorovat obrovský zájem o tyto lampy.. Proč jít. Tiffanyho lampy jsou rozmanité a každý si v nich najde něco pro sebe - motivů a barev vitráží je nepřeberné množství..

Jsou Tiffanyho lampy vhodné do každého interiéru?

.

Tiffanyho lampy plní především dekorativní funkci - vzhled lampy je na prvním místě, takže ne do každého typu interiéru se tato lampa hodí.. Určitě se bude dobře hodit do klasických a amerických interiérů.. Spolehlivě fungují v interiérech starých škol.. Mají dvě přední hluboké kapsy.

Funkčnost montérkových kalhot

Kalhoty jsou vybaveny 8 poutky, která zabraňují padání kalhot po nasazení pásku.

Tiffany Lampy