Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 59 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Skandinávské lampy

Skandinávské lampy

Vysoce kvalitní osvětlení je důležitým prvkem skandinávského stylu. Jednoduchý a diskrétní interiér nemá místo pro luxusní lampy. V poslední době je skandinávský styl obzvláště oblíbený u lidí po celé Evropě.

Povaha skandinávských zemí diktuje jejich vlastní požadavky na design pokojů. Pro kompenzaci celoroční absence slunečního světla ke zmírnění klimatických podmínek, apartmány jsou tak pohodlné, světlé a teplé, jak je to možné. Umělé světelné zdroje hrají důležitou roli ve směru designu.

Jak by mělo vypadat skandinávské osvětlení?

Skandinávské lampy v interiéru jsou využívány velmi aktivně, je nutné kombinovat několik typů lamp, které se snaží vytvořit silné přirozené světlo klidné a diskrétní. Počet svítidel závisí na povrchu místnosti a jednotlivých zónách. Skandinávský design netoleruje zbytečné detaily a bohaté barvy se používají pouze v interiéru.

Volba skandinávského osvětlení

Lustr v místnosti byl dříve viděn pouze jako zdroj světla v tmavších hodinách dne. Dnes je světelná technika mnohem širší, zajišťuje dobré osvětlení, slouží jako dekorace, pomáhá rozdělit prostor do funkčních zón, vytváří harmonickou atmosféru. Kromě toho , skandinávské lampy jsou významným prvkem designu. Lampy zdůrazňují a doplňují vybraný styl. Osvětlení ve skandinávském stylu je vytvořeno pomocí jednobarevných lamp, jsou povoleny různé tvary a textury, ale žádné odstíny.

Které skandinávské lampy budou nejvhodnější?

  • Barevná paleta. Bílá je hlavní barvou skandinávského stylu. Vyskytuje se ve výzdobě zdí, nábytku a osvětlení. Bílá závěsná lampa s diskrétním stínítkem ze síťoviny a jedním světelným zdrojem z kovu získává výjimečný design, perfektně zapadá do interiéru obývacího pokoje, ložnice, jídelny, kuchyně a haly. Pokud chce někdo hrát, může si vybrat lampu se zlatým nebo černým odstínem. Barevné modely v tomto směru designu jsou raritou.
  • Skandinávská svítidla upřednostňují geometrické tvary. Při nákupu lampy by měly být upřednostňovány modely s jemným difuzorem. Návrháři se často uchylují k experimentování zavedením originálních luceren do kovového rámu, tzv. Edisonových lamp. Příkladem je model závěsné svítilny v chromu a bílé ze skla a kovu, zobrazující syrovou žárovku bez stínítka. Taková neobvyklá skandinávská lampa poskytne příjemné osvětlení do ložnice, jídelny, kuchyně a dospívající místnosti.
  • Při vytváření skandinávského osvětlení je nutné použít lampy z přírodních materiálů: kov, keramiku a sklo. Stropní svítidla pro mnoho světelných zdrojů v tomto interiéru vypadají dobře. Velké osvětlení v podobě lampy pro 7 rámů je řemeslným designem a výkonem. Sněhově bílé lampy z keramiky zavěšené na chromovém podkladu jsou jednoduše ideálním vybavením pro obývací pokoj a jídelnu.

Kuchyňské osvětlení se skandinávskými lampami

Osvětlení v kuchyni ve skandinávském stylu by mělo být vícevrstvé skládající se ze stropního osvětlení, pracovního a jídelního osvětlení. Tam jsou některé jemnosti v organizaci prostoru. Skandinávskému stylu dominuje bílá, protože kuchyně je docela lehká. Pro usnadnění vaření a rodinných setkání je důležité zajistit silná stropní světla. V případě prostorných pokojů návrháři doporučují vybrat velkou lampu nebo lustr, který bude vrcholem interiéru. V místnosti stojí za to doplnit osvětlení svítidly např. Ve tvaru koule v bílé a chromované z kovu a skla.

Při plánování osvětlení ve skandinávském interiéru, nemůžete zapomenout zdůraznit jídelna. Malá zavěšená přívěsná lampa ze skla, kovu a dřeva v barvě buku s bílým odstínem stínící žárovku tvořící její "střechu" bude skvělou volbou pro jídelnu a kuchyni na malém stolku. Velký byt bude doplněn obrovským lustrem, skupinou lamp se stejným designem.

Osvětlení centrum znalostí - blog

Skandinávské osvětlení Stojací lampa Konan bílá / červená-bílá / bílá E27 60W

Chcete-li získat úplně jiný vzhled, použijeme skandinávský interiérový trend. Z hlediska osvětlení to znamená svítidla s minimalistickým designem, měkké barvy a vyrobené ze dřeva a kovu. Pokud zvolíte tento styl osvětlení a použijete jej v našem růžovém prostředí se světle šedou pohovkou, okamžitě uvidíte odlišnou atmosféru, kterou vytváří.

Fabbian Illuminazione osvětlení cubetto plafon

Seznamte se s výrobcem perfektního osvětlení značky Fabbian nebo jděte přímo k nabídce lampy Fabbian, která je k dispozici v obchodě - klikněte zde

Společnost Fabbian Illuminazione byla založena v roce 1961. Časem si výrobce získal reputaci a respekt na světových trzích. Nabídka výrobce zahrnuje moderní lampy, vyrobené z nejkvalitnějších komponentů a navržené nejkreativnějšími designéry. V současné době se značka Fabbian prodává v Evropě a Asii prostřednictvím firemních prodejen a zprostředkovatelů a její sesterské společnosti působí na trzích ve Spojených státech a Hongkongu.

Skandinávské lampy