Doprava zdarma od 2998,80Kč
Přes 48 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Snímače pohybu a soumraku

Snímače pohybu a soumraku díky nízkému napětí a nízké spotřebě energie šetří energii a přinášejí značné finanční výhody. Zářivky vybavené těmito senzory umožňují automatickou aktivaci instalace s detekcí pohybu. Je to skvělý způsob, jak komunikovat se světly, chodbami nebo schody. Soumrakový spínač umožňuje zapnutí lampy při dané intenzitě světla.

Co jsou senzory pohybu a soumraku?

Snímač pohybu, známý také jako detektor pohybu, jak již název napovídá, detekuje pohyb v jeho dosahu, což vyvolává zahrnutí dalších komponent nebo zařízení. Použitím různých mechanismů působení v pohybových senzorech můžete identifikovat několik typů těchto zařízení a vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Zpočátku stojí za zmínku, že možnost připojení senzoru k jiným elektronickým zařízením výrazně zvyšuje možnosti jeho použití. Pro zapnutí alarmu se nejčastěji používají různé typy senzorů.

Pohybová čidla, která aktivují lampy, se také používají na veřejných místech. Z tohoto důvodu se snižuje spotřeba energie v chodbách nebo koupelnách různých institucí či podniků. V důsledku toho mohou tyto senzory navíc vypnout světlo, pokud v místnosti není přítomna žádná přítomnost. Z tohoto důvodu se některé z nich nazývají senzory přítomnosti.

Snímače soumraku. Senzor soumraku naopak zapne světlo ihned po setmění. Takové senzory jsou obvykle instalovány venku. Jakmile lampa vyprší, lampy zhasnou. Je však třeba mít na paměti, že senzor soumraku musí být instalován na správném místě. Nepracují ve stínu a tam, kde je intenzita denního světla velmi nízká. Snímač soumraku detekuje světlo v závislosti na jeho intenzitě.

Snímače pohybu a soumraku jsou automatická řídicí zařízení pro světelné zdroje v závislosti na úrovni světla v prostředí. Jinými slovy, senzory pracují v automatickém režimu a po dosažení určité úrovně osvětlení v místě instalace zapnou a vypnou světlo. Nejčastěji jsou snímače instalovány v místech, kde je denní světlo osvětleno přirozeným světlem, a když je tmavé, elektrickým světlem. Mezi tato místa patří vstupy do obytných budov, vstupy do garáží, chodníky, silnice, výlohy a mnoho dalších.

Výhody senzorů pohybu a soumraku

Snímače pohybu a soumraku jsou fotosenzitivní přepínač a soumrakový fotosenzor, který se vypne a rozsvítí světlo v závislosti na úrovni osvětlení. Zařízení je velmi vhodné pro použití a má řadu výhod oproti klasickým řešením.

  • Plná automatizace procesů. Když je úroveň sluneční aktivity snížena na určitou hranici, senzor ji rozpozná a rozsvítí světlo.
  • Úspora energie. Lampa bude svítit pouze do té doby, než úroveň slunečního světla opět stoupne. To vám umožní vypnout světlo na různých soukromých a veřejných místech ihned po svítání.

Nejoblíbenější modely jsou vestavěné fotobuňky. Ideální pro venkovní použití, protože mají fotobuňku chráněnou proti vnějším vlivům: vodě, prachu, páře, poklesu teploty a poškození.

Aplikace senzorů pohybu a soumraku

Snímače pohybu a soumraku se používají ve venkovním osvětlení. Například solární lampy ve tvaru svícnů se silným pouzdrem z plastu a polykarbonátu. Velký instalovaný solární panel velmi rychle doplní spotřebovanou energii bez ohledu na množství slunečního svitu během dne. Stupeň ochrany takové nástěnné lampy s vestavěným snímačem pohybu a soumraku je IP44, díky čemuž má dobrou ochranu proti okolním podmínkám.

Venkovní solární LED lampa s čidlem a krytím IP54, energeticky úsporné osvětlení a odolné vůči povětrnostním vlivům. Solární lampy s pohybovým a soumrakovým senzorem jsou vhodné pro osvětlení vstupních bran, garážových světel atd. Solární zahradní stojanové svítidlo s pohybovým a soumrakovým senzorem dokonale osvětluje prostor kolem domu, rozjasňuje plochu zahrady atd.