Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 60 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Barové Stoličky

Barové Stoličky

Funkční barové stoličky

Hokers již dlouhou dobu dělají kariéru jako prvky interiérového designu. Co bych o nich měl vědět?

Co jsou to barové stoličky?

Stolička je funkční kus nábytku v podobě vysoké barové stoličky. Tato vyšší stolička má nejčastěji sedačku ve tvaru kruhu nebo čtverce a při nákupu máme na výběr židle se spodním nebo vyšším opěradlem a také područky. Modely jsou na čtyřech stabilních nohách nebo na jedné, která má nejčastěji také otočnou funkci, díky čemuž jsou barové stoličky funkční a pohodlné. Vysoké barové židle jsou extrémně flexibilní, protože jsou většinou štíhlé, což znamená, že nezabírají mnoho místa.

Pouze dřevěné stoličky?

Při nákupu daného modelu barové stoličky dávejte pozor na materiál, ze kterého byla vyrobena. Barové stoličky jsou nejčastěji vyrobeny ze dřeva nebo kovu, ale existují i ​​plastové barové stoličky. Velmi často najdete také čalouněné stoličky s měkkým sedákem, což jistě zvyšuje komfort používání. Dřevěné barové stoličky mají na rozdíl od kovových nebo plastových barových stoliček velmi často masivnější strukturu a širší nohy.

Čalouněné stoličky, to je pohodlí použití

Aby naše židle mohla plnit svou funkci, musí být především pohodlná. Při umístění barové stoličky na stůl nebo ostrov stojí za to věnovat pozornost výšce desky stolu a sedáku. Ideální vzdálenost mezi deskou stolu a sedadlem by měla být přibližně 30 centimetrů. Je třeba si uvědomit, že čím je stolička v příslušenství chudší, tím méně pohodlná. Pokud chcete strávit více času na barové židli než jen několik minut denně, vyplatí se investovat do čalouněné stoličky nebo do jiného měkkého čalounění. Stejně důležité jsou područky a opěrky nohou, které udrží nohy v jedné poloze. Tvarované sedadlo a vysoké opěradlo zajistí pohodlí při jídle a židle s otočnou nohou umožní volnou koordinaci pohybů.

Barové stoličky jako příslušenství

Barová stolička se perfektně hodí do obývacího pokoje s kuchyňským koutem, kde je nejčastěji umístěna ostrůvkem nebo barem. Barové stoličky jsou perfektní pro uspořádání moderních, elegantních a půdních interiérů, kde tvoří jakousi hranici mezi místnostmi. Barová stolička se silnými barevnými akcenty dodá interiéru charakter a chuť. Je však třeba připomenout, že barové stoličky by kromě důležitého vizuálního dojmu měly při použití působit také dobrým dojmem.