Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 51 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Ochranné Masky

Ochranné Masky

Osobní ochranné prostředky, tj. ochranné masky , dezinfekční prostředky a jednorázové rukavice, používají především zaměstnanci nemocnice. Avšak během nemoci, a zejména během šíření koronaviru, mohou být také použity denně, doma i v práci. Osobní ochranné pomůcky pomáhají chránit před viry, bakteriemi a jinými mikroorganismy. Za prvé, lidé s omezenou imunitou, senioři, děti a těhotné ženy mohou mít z používání takového příslušenství prospěch.

Pamatujte, že použitím osobních ochranných prostředků během šíření koronaviru chráníte sebe i ostatní!

Co chrání ochranné masky před?

Masky chrání naše dýchací cesty před pronikáním virů, bakterií a znečištění vzduchu. Vytvořením bariéry pro vdechovaný vzduch, typ vzduchového filtru, snižují riziko infekce, protože zachycují znečištění vzduchu.

Typy obličejových masek

Ochranné masky, které chrání před kontaminací kapáním, lze zhruba rozdělit na lékařské a nelékařské masky. První z nich, která jsou v současné době vyhrazena pouze pro zdravotnický personál, je vysoce účinná a je navržena tak, aby chránila lidi, kteří pracují s nemocnými, i samotné pacienty před vzájemnou infekcí. Neléčivé masky, převážně vyrobené z textilu, lze také volně používat v soukromém životě. Jejich účinnost je menší než účinnost chirurgických masek, přesto poskytují vysoký stupeň ochrany a minimalizují riziko infekce.

Poskytuje maska ​​100% ochranu před infekcí?

Masky neposkytují absolutní ochranu proti infekci, ale jejich použití významně snižuje riziko infekce a minimalizuje šíření virů. Je důležité položit masku na obličej čistýma rukama. Maska na obličej musí být suchá, ne vlhká a důkladně omytá pro opakovaně použitelné masky. Také si pamatujeme, že masku nelze nosit celý den. Vyměňujte je pravidelně a po použití je pečlivě vložte do vzduchotěsné nádoby. Nedotýkejte se jeho vnějšího povrchu, protože zde dochází k hromadění znečištění ovzduší.

Má nošení „normálních“ masek smysl?

Samozřejmě. Lidé, kteří nosí obličejové masky, zvyšují svou bezpečnost, protože minimalizují riziko infekce. Je to také způsob, jak chránit lidi v našem okolí. Používáním obličejové masky se staráme také o zdraví druhých. Další výhodou nošení obličejových masek je to, že se nedotýkáte obličeje. Obvykle to děláme neúmyslně, opakovaně se dotýkáme úst nebo nosu. Používáním masky omezujeme přístup k těmto částem těla citlivým na viry.

V obchodě Lunares najdete ochranné masky pro neprofesionály. Doporučujeme, abyste se seznámili s naší nabídkou osobních ochranných prostředků .

Osvětlení centrum znalostí - blog

Typy obličejových masek - kterou obličejovou masku zvolit? Na sobě obličejovou masku

Podle posledních vládních doporučení je každý povinen zakrýt ústa a nos na veřejnosti. Ochranné masky jsou účinnou bariérou proti aerosolům, a tak významně snižují riziko šíření viru. Jejich účinnost však závisí na mnoha faktorech - typu obličejové masky, správném používání a dodržování základních hygienických pravidel. Zjistěte více o typech a vlastnostech ochranných masek a seznamte se s nabídkou bavlněných masek dostupných v našem obchodě.

Ochranné Masky