Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Typy obličejových masek - kterou obličejovou masku zvolit?

Podle posledních vládních doporučení je každý povinen zakrýt ústa a nos na veřejnosti. Ochranné masky jsou účinnou bariérou proti aerosolům, a tak významně snižují riziko šíření viru. Jejich účinnost však závisí na mnoha faktorech - typu obličejové masky, správném používání a dodržování základních hygienických pravidel. Zjistěte více o typech a vlastnostech ochranných masek a seznamte se s nabídkou bavlněných masek dostupných v našem obchodě.

Povinnost nosit obličejové masky ve veřejných prostorách

Podle posledních vládních doporučení je každý povinen zakrýt ústa a nos na veřejnosti. Ochranné masky jsou účinnou bariérou proti aerosolům, a tak významně snižují riziko šíření viru. Jejich účinnost však závisí na mnoha faktorech - typu obličejové masky, správném používání a dodržování základních hygienických pravidel.

Na sobě obličejovou
masku

Typy obličejových masek - kterou tvář byste si měli zvolit?

Mezi nejoblíbenější typy obličejových masek patří:

  • chirurgické obličejové masky - jednorázové obličejové masky nejčastěji používané v operačních sálech; vyznačují se vysokým stupněm bakteriální filtrace a nízkou životností,
  • masky proti prachu - masky vybavené filtrem proti smogu a proti mikrobiální kontaminaci; vzhledem ke své struktuře mohou způsobit dýchací potíže a nejsou vhodné pro dlouhodobé používání,
  • bavlněné masky - opakovaně použitelné hygienické masky pro každodenní použití.

Neléčivé masky pro děti a dospělé

Chirurgické masky by neměly používat lidé, kteří nepracují v nemocnicích, sanitkách nebo jiných lékařských profesích denně. Pro ty, kteří potřebují ochranné masky k řešení aktuálních událostí (např. Nakupování), jsou určeny nemedicínské masky, včetně masek vyrobených z bavlněných tkanin nebo bavlny smíchané s jinými materiály.

Kvalitní bavlněná maska

Bavlněné masky dostupné v našem obchodě byly navrženy v souladu s platnými vládními standardy. Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů potvrzených certifikátem STANDARD 100 OEKO-TEX a jsou opakovaně použitelné. Speciální poutka ve střední části a vhodně vyztužené úlomky umožňují přesné přizpůsobení masky tvaru obličeje, díky čemuž maska dobře přilne k hlavě a správně zakrývá ústa, nos a bradu. Bavlněné masky lze prát při 60 °C.

Masky vázané na provázcích nebo maskách na elasticích?

Mnoho zákazníků se ptá, než si zakoupí masku otázku: zda si vybrat masku vázanou nebo na elastikách? Obě řešení jsou dostupná na trhu. Svázané masky jsou primárně odolnější. Materiál použitý pro šití strun - tj. Struny pro připevnění masky k hlavě - lze prát a protahovat opakovaně, bez nepříznivých účinků. Svázanou masku lze proto mnohokrát účinně použít beze strachu, že spadne z naší tváře nebo bude vypadat nevzhledně. Masky s elastickými nástavci se nanášejí rychleji na obličej, ale elastické látky se při mytí při vysokých teplotách rychle protahují. Oba úchyty mají výhody a nevýhody, dobrá volba v tomto případě závisí na okolnostech, za kterých používáme masky.

Jak používat bavlněnou masku?

Aby maska splnila svůj účel, musí být použita správně. Při nošení by měla hygienická maska pevně přilnout k obličeji - její vystupující fragmenty by mohly propustit aerosoly a vystavit nás možné infekci. Po každém použití by měla být maska zlikvidována nebo - pokud používáte opakovaně použitelné bavlněné masky - prát při vysoké teplotě a žehlit. Po odstranění ochranné masky byste měli dezinfikovat nebo umýt ruce.

Má nošení obličejových masek smysl?

Samozřejmě. Lidé, kteří nosí obličejové masky, zvyšují svou bezpečnost, protože minimalizují riziko infekce. Je to také způsob, jak chránit lidi v našem okolí. Používáním obličejové masky se staráme také o zdraví druhých. Další výhodou nošení obličejových masek je to, že se nedotýkáte obličeje. Obvykle to děláme neúmyslně, opakovaně se dotýkáme úst nebo nosu. Používáním masky omezujeme přístup k těmto částem těla citlivým na viry.

V obchodě Lunares najdete ochranné masky pro neprofesionály, kteří splňují všechny normy v souladu s vládními směrnicemi pro bavlněné masky . Doporučujeme, abyste se seznámili s naší nabídkou Ochranné Masky.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Osobní ochranné prostředky, Ochranné Masky, Zdravý vzduch,

Sdílej tuto stránku