Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Osvětlení jako prvek doplňující design interiéru

Osvětlení je často prvkem doplňujícím design interiéru. Je důležité myslet na vaše osvětlení a pečlivě ho naplánovat. Kam chceš dát základní osvětlení? Kde chcete dnes večer číst? Kam by mělo být umístěno okolní osvětlení? Kromě splnění praktických potřeb pomáhá osvětlení vyjádřit požadovaný styl interiéru.

Osvětlení jako prvek doplňující design interiéru

Fabian Osvětlení je často prvkem doplňujícím design interiéru. Je důležité myslet na vaše osvětlení a pečlivě ho naplánovat. Kam chceš dát základní osvětlení? Kde chcete dnes večer číst? Kam by mělo být umístěno okolní osvětlení? Kromě splnění praktických potřeb pomáhá osvětlení vyjádřit požadovaný styl interiéru. Žádný jiný prvek interiéru nenabízí tak široký výběr jako osvětlení. Možná proto je to často ta nejobtížnější volba doma. Existuje tolik různých modelů, barev, materiálů a stylů: od průmyslového osvětlení, skandinávských designových lamp, klasických svítidel, stylových závěsných lamp až po romantické lampičky na čtení.

Důležitá role osvětlení

Hraje velkou roli ve vnímání vesmíru. Umístění, intenzita a barva přispějí k vyváženému designu. Světelný design není omezen pouze na umělé světlo. Pokud je to možné, mělo by se používat přirozené světlo, i když je množství omezené. Zahrnutí různých typů osvětlení do vašich projektů vám umožní vytvořit příjemný interiér. Zde jsou tipy a techniky pro návrh osvětlení, které vám pomohou na vaší cestě naplánovat osvětlení.

Osvětlení do kuchyně

Mít správné osvětlení v kuchyni je nutností. Pokud máte kuchyňský ostrov, zvolte osvětlení úkolu - například závěsné lampy - pro snazší krájení a přípravu jídel. Za stejným účelem můžete také nainstalovat osvětlení pod skříní, ale ujistěte se, že jste vybrali rozptýlený světelný zdroj, abyste zabránili odrazu světla na lesklých deskách, nebo osvětlení LED pro matné povrchy. Dalším tipem ohledně osvětlení kuchyně je použití vestavěných stropních lamp. Některé příklady vestavěných světel, které pracují v kuchyni, jsou umístěny na obou stranách rozsahu, aby zarámovaly střed místnosti nebo nad otevřené kuchyňské police. Pokud jde o zapuštěná světla kdekoli, je pravidlem instalovat jedno pro každých 0,3-0,6 m² stropního prostoru. Rovněž se ujistěte, že máte nainstalované stmívače pro zapuštěná světla (nebo jakékoli jiné světlo v tomto rozsahu), které upravují jas podle potřeby.

Lampy do jídelny

Jídelna je místem, kde rodina a hosté jedí jídlo. Při navrhování tohoto prostoru musíte zajistit, aby byl co nejpřátelštější a nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je nainstalovat lampu nad stůl. Lustr nebo závěsné svítidlo dělá trik, ale neomezují osvětlení na to. Vrstvené osvětlení funguje nejlépe v každé místnosti a jídelna se neliší. Nástěnné lampy, osvětlení cest a zapuštěná světla fungují dobře v jídelnách a poskytují další osvětlení, takže je neváhejte zahrnout do svého designu osvětlení.

Koupelnové osvětlení

Důležité je správné osvětlení koupelny. V koupelně je místo pro ranní přípravy a večerní relaxaci. Tam by mělo být zajištěno odpovídající osvětlení, které usnadní každodenní činnosti. Jednou z nejhorších věcí, které můžete v koupelně udělat, je nainstalovat světelný zdroj nad zrcadlo. To způsobí nežádoucí stíny a nepříjemné odlesky na tvářích. Správným způsobem rozjasnění toaletního stolku je umístění nástěnných svítilen na úrovni očí na obou stranách zrcadla. Dalšími skvělými tipy pro navrhování osvětlení v koupelně jsou akcentní osvětlení nad vanou, které dává místnosti teplou a uklidňující záři, osvětlení pod základními skříněmi, které poskytuje osvětlení v noci, a pokud na jejich straně není místo pro svícny, můžete lze nainstalovat podsvícení za zrcadlem.

Osvětlení obývacího pokoje

Edit

Na rozdíl od jiných místností v domě lze obývací pokoj využít k mnoha různým účelům. V obývacím pokoji můžete sledovat televizi, číst, hrát stolní hry, dělat domácí úkoly, bavit hosty. Přemýšlejte o tom, co tento prostor používáte k plánování osvětlení. Osvětlení úkolů, jako je klenutá lampa za pohovkou nebo křeslem, je užitečné, pokud čtete ve svém obývacím pokoji. Osvětlení zvýraznění je také dobrý nápad, pokud chcete zvýraznit rostlinu nebo obrázek. Pokud plánujete instalaci stropního svítidla nebo zapuštěného osvětlení, je důležité, aby byly stmívány, aby byly funkční v různých situacích.

Ložnice do ložnice

Nejlepší designový tip pro ložnici je, že nejste omezeni pouze na jednu stropní lampu. Existuje mnoho možností osvětlení ložnice, které mohou vytvořit příjemnou, relaxační a příjemnou atmosféru. Například místo stropního svítidla si můžete vybrat závěsné lampy nebo nástěnné lampy na obou stranách postele. Stropní lampu však nemusíte úplně eliminovat. Nádhernou sadu stropního osvětlení můžete doplnit párem stolních lamp na každém nočním stolku. Symetrie světelných děl se v ložnici diví.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Interiérové osvětlení, Osvětlení podle pokoje

Sdílej tuto stránku