Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 61 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Možné problémy při instalaci zahradních míčků

Světelné míče jsou fantastické dekorace, díky kterým bude vaše zahrada vypadat jako pohádka. Na trhu jsou k dispozici solární a tradiční koule, připojené na kabel poskytující přístup k elektřině. I když je toto zahradní osvětlení originální a stává se stále populárnějším, jeho montáž může být obtížná. Uvádíme možné problémy, které mohou nastat při instalaci tohoto typu lampy.

Instalace

V závislosti na modelu může být světelná koule namontována dvěma způsoby:

  • přišroubováním ke stabilnímu základu nebo
  • zašroubováním do malé trubky (asi 50 cm), která je uložena v zemi.

U obou typů svítidel je nutné pro jejich montáž vykopat otvor. Tímto způsobem vytvoříme místo pro stabilní základ, který se pak sestaví světelnou koulí. Mějte na paměti, že nadace:

  • vyčníval minimálně nad hladinu povrchu země
  • měl otvor pro vrtání kabelu.

Připojení k napájení

Světelné koule mohou mít standardní přepínač, díky kterému bude celá zahrada svítit okamžitě. Je také možné montovat soumrakové senzory - tak, aby se lampy spontánně zapnuly v temných nebo pohybových senzorech, které aktivují koule, když je někdo poblíž.

V situaci, kdy zahrada, kterou jste již nasazili, bude instalace 230v jednodušší, navíc neexistuje žádný limit pro počet použitých lamp a výkon použitých žárovek. Pokud nemáte takovou instalaci - budete muset vytáhnout elektrický kabel k míči.

Sada zahradní koule

Osvětlení umístění

Při plánování umístění světelných kuliček do zahrady to udělejte tak, abyste se vyhnuli možnému krádeži nebo zničení zařízení vandaly.

Bezpečnostní

Při montáži lehkých kuliček nezapomeňte na bezpečnostní pravidla:

  • kabely skryté v podzemí by neměly běžet příliš blízko k velkým stromům se silně pěstovaným kořenovým systémem podél základů a ne blíže než cca. 80 cm od vodovodního potrubí;
  • Vyhněte se umístění lampy do záplavových oblastí tak, aby voda neplavila zařízení zespodu - zejména u kuliček s osvětlením s koeficientem IP 44.

Zahradní drát

Síla žárovky a její barva

Je třeba vzít v úvahu odpovídající výkon žárovek. Příliš slabé nemusí osvětlovat okolí tak, jak byste chtěli. Při výběru žárovek dávejte pozor na barvu světla, které vyzařuje - na trhu jsou k dispozici horké, studené a RGB LED diody. Doporučujeme LED žárovky, které vám umožní nastavit jakoukoliv barvu podle vašeho výběru světla. Jsou také energeticky úsporné a mají velmi dlouhou životnost.

Problém s volbou výkonu žárovek se nevyskytuje u solárních lamp, poháněných sluneční energií - nejčastěji mají vestavěné moduly LED RGB.

Velikost koule

Při výběru dokonalé světlo koule pro zahradu, přemýšlet o jejich vhodné velikosti. V naší nabídce najdete lampy o průměru 20, 25, 30, 40 a 50 cm. Velikost kuliček lze proto snadno přizpůsobit vaší zahradě a například použít větší lampy ve velkém prostoru s vysokou a bujnou vegetací a šetrnější k použití v menších zahradách zarostlých nízkými rostlinami.

LUNA BALL

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Powered Garden Balls, Solární zahradní koule, Zahradní dekorační koule

Sdílej tuto stránku