Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Kovové lampy - ideální volba pro každý interiér

Normy v oblasti osvětlení a interiérového designu se mění stejně jako standardy ve světě módy. Nemusíte však slepo sledovat sezónně se měnící trendy za předpokladu, že si vyberete druh a způsob osvětlení ve svých interiérech.

Svítidla nemusí být pouze podkladem k jinému nábytku a vybavení. Chcete-li si užít nádherné osvětlení po mnoho let, aniž byste jej museli v krátké době vyměňovat, stojí za to dát si jednoduchý, klasický vzhled. Může se týkat jak vybraných materiálů, tak tvarů. Rozhodneme-li se o surovinách, můžeme vsadit na originální a poněkud extravagantnější designové lampy, které v obecném vyjádření v non-receptu a interspecifickém budou vládnout po celé místnosti. V tomto bodě stojí za to se blíže podívat na možnosti uspořádání, které kovové lampy nabízejí. Individuální řešení budou fungovat skvěle v apartmánech zařízených pro průmyslový styl, ale i skandinávských či půvabných.

Kovové závěsné lampy

Závěsné svítilny jsou základním a zároveň nejdůležitějším typem vnitřního osvětlení. Vzhledem k různým způsobům rozptylu světla a bohatství modelů dostupných na trhu není volba správná ta nejjednodušší. Na začátku byste měli striktně určit místo montáže lampy (pokud máte takovou možnost, stojí za to věnovat pozornost v době navrhování domu a elektroinstalací), jiní, protože si vyberete jídelnu podél stolu a další v prostorném obývacím pokoji. Závěsné svítilny obvykle hrají roli funkčních a ozdobných svítidel, zřídka jen ozdobných. Při výběru osvětlení do kuchyně dávejte pozor na dvě různé funkce, které musí být v této místnosti splněny. První z nich je obecný rozptyl světla. Je důležité umožnit odraz světla ze stěn nebo stropu, což zabraňuje vytváření nežádoucích stínů na kuchyňských skříních a zajišťuje rovnoměrné osvětlení celé místnosti. V bytě s výškou 2,4-2,5 m by měla být výška závěsných svítidel ve výšce 1,9-2,1 m. V kuchyni je místo, kde byste měli vybrat lampu s širokým kovovým stínem, který by měl také najít vysoko proti stropu. Druhou důležitou úlohou je osvětlení pracovní desky, která by měla být umístěna 0,55-0,7 m od zdroje světla. Stojí za to připomenout praktické aspekty a výběr lampy, která nebude problematická při čištění - jednoduché kovové lampy jsou skvělým řešením (designové lampy s velkým počtem otvorů se nedoporučují). Jiná situace je v místnosti, jako je ložnice, chcete-li v ní vytvořit intimní atmosféru, stojí za to vybrat stín ve formě polokoule, která zavře paprsek světla a soustředí ho na jedno místo. Pokud chcete uspořádat stylovou ložnici ve stylu glamour, vyberte lampu, která bude napodobovat vzácné materiály, jako je zlato nebo měď. Dokonale zde v původním tvaru. Kovové závěsné svítilny jsou ideálním řešením i přes noční skříně místo tradičních stojacích lamp. Při rozhodování o lampě v obývacím pokoji věnujte pozornost její velikosti. Pokud bude jediným zdrojem světla, stojí za to vybrat si velký stín, který neomezí výrazně rozptýlené světlo, nebo jednoduše kovový prolamovaný kryt (dobře osvětlený salon ho opticky zvětší). V opačném případě si můžete vybrat lampu, která je dekorativní funkcí, a doplňte celek o svítidla a stojací lampy.

Loftová kovová
lampa

Kovové lampy

Výše uvedené svícny jsou výbornou volbou pro všechny, kteří chtějí osvětlit místnost. Místnost s malým prostorem může získat o něco více místa v očích pozorovatele, a to díky nástěnným osvětlením jedné z delších stěn. Sconces pak může být vybrán do zbytku bytu, nebo se rozhodnout pro jemné kovové odstíny, se zaměřením pouze na jejich funkce.

Závěsné svítidla bílá a černá

Rozhodování o skandinávském stylu ve vašem bytě, bez váhání, můžete vsadit na lampy v bílé a černé barvě, které se ve svých jednoduchých formách vyznačují jedinečnou estetikou. Klasické, uzavřené odstíny nikdy nevyjdou z módy a obohatí o bílé a černé barvy, sjednotí celý byt stylovým a jedinečným způsobem. V každé místnosti stojí za to si vybrat řadu lamp, například velkou bílou uprostřed obývacího pokoje a několik menších v černé barvě, umístěnou na lamele v jídelně.

závěsná kovová lampa

Průmyslové lampy

Stále více lidí žije v postindustriálních prostorech, přizpůsobených pro obytné účely, nebo v konečném důsledku dodávají apartmány v takovém stylu, kombinujícím minimalismus a moderní vzhled. Pokud chcete také podobný byt pro sebe, nezapomeňte, že minimum

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Kolejnicový systém osvětlení, LED pásky

Sdílej tuto stránku