Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Sluneční koule - přežijí zimu? Dlouhodobý test

Solární lampy, poháněné sluneční energií, jsou ideálním řešením pro každého, kdo se chce starat o životní prostředí. Jsou ekologické, efektivní a můžete říci, že svítí zdarma. Mnozí lidé se však obávají, že pokud bude slunce omezené, například při oblačném počasí nebo v zimě, budou lampy velmi slabé nebo vůbec ne. Odolá sluneční koule zimě? Bude svítit navzdory nedostatku slunce?

Před naší prodejnou jsme umístili solární míč a sledovali, jak funguje, zejména v zimě. Zde je naše zpráva o používání solární lampy!

Instalace solární lampy

U solárních lamp není nutné plánovat a sestavovat napájení. Svítí díky dobíjení baterií energií získanou ze slunečního světla. Navíc díky použití LED žárovek můžete měnit jejich barvu a přizpůsobit ji například květům kvetoucím v zahradě.

Sada solárních míčků

Spuštění lamp

V solárních koulích není třeba se starat o spouštění koulí. Většina z nich je vybavena soumrakovým senzorem, díky němuž se míče začínají rozjasňovat a den lze strávit na regeneraci nebo nabíjení baterií.

Teploty

Během zimy teplota vzduchu často klesla na -15 ° C, zejména v noci. Jak to ovlivnilo míč? Lampa byla stále zapnutá, kolébka a čočka nevykazovala žádné praskliny způsobené nízkými teplotami. Stojí za zmínku, že solární koule pro vnější použití jsou vodotěsné, takže jejich srážky neovlivní jejich provoz.

Sluneční koule

Životnost baterie

Dobíjecí baterie instalované ve sluneční solární oblasti přežily období nízkých zimních teplot. Po příchodu jara bylo jasné, že stále pracují, takže lampa mohla svítit. Pokud se však ukáže, že po zimě klesl výkon baterií, můžete je snadno vyměnit za nové. Oni jsou široce dostupné, včetně v supermarketech, a jejich cena se mění uvnitř nemnoho nebo tucet zlotých.

Nabíjení

V létě, kdy jsou noci krátké a dny jsou dlouhé a často velmi slunečné, je doba nabíjení solárních lamp a kvalita světla, které vyzařují v noci, velmi uspokojivá. Nicméně, v zimě, s prodloužením noci a zkrácením dne a omezeným slunečním světlem, může být problém s rychlostí nabíjení solárních míčků . Dalším problémem jsou časté sněžení a výskyt nečistot, které zakrývají část světla - přiznáváme, že jsme se o to obávali nejvíce.

Nicméně, přes tyto potíže, po západu slunce lampy stále svítily. Jak je tohle možné? Solární koule jsou vybaveny kapacitními dobíjecími bateriemi a energeticky úspornými LED systémy.

Sluneční koule na Lunares

Lze solární koule používat po celý rok?

Po testování u nás slunečními lampami můžeme říci, že jsou vhodné pro celoroční použití a osvětlení zahrad nebo příjezdových cest. Navíc jsou velmi odolné, šetří energii a snadno se používají. V případě problémů, například v případě zhoršení výkonu baterie, několik let odvážné práce - je v pohodě, že většina modelů je může snadno nahradit. Také instalace solárních koulí nevyžaduje kopat celou zahradu a plánovat ji znovu s myšlenkou na elektrické vedení. Díky solárnímu napájení není nutné připojovat lampy k napájení.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Solární zahradní koule

Sdílej tuto stránku