Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Rustikální interiéry

Rustikální osvětlení a rustikální styl

Přečtěte si o trendu interiérového designu nejmodernější v tomto roce, nebo uvidíte, co jsme pro vás připravili v kategorii rustikálních lamp.

Rustikální styl - v poslední době velmi módní. Mnozí architekti ji uvádějí do svých projektů. Spousta lidí kreslení Inspirace z internetu, přeskupení nebo dokončení interiéru v rustikálním stylu. Charakteristiky tohoto stylu jsou komplexní. Kromě toho vliv mnoha trendů designérů způsobil, že definice rustikálního stylu se změnila a změnila v průběhu let.

Co způsobilo, že tento zdánlivě skromný architektonický trend získal srdce tolika lidí a získal mnoho fanoušků? Přemýšlíte, co je to rustikální styl? Začněme od začátku.

Rusticismus je láska k životu na venkově. Není to tak dávno, co se muž fascinovaný úspěchy civilizace snažil vytvořit skutečně sterilní životní podmínky. Lidé, kteří se kolem vás snaží dostat k životu, začali chybět v útulných interiérech, kde můžete najít teplo a pohodlí domova. Rustikální styl odkazuje především na domy z devatenáctého století. Prostory uspořádané v tomto stylu jsou skromné. Neztrácejí však svou základní funkci. Nejcharakterističtějším ekvivalentem slova rustikální, je to jen… venkovský. V tomto interiéru se cítíme dobře. Cítíme teplo venkovského krbu a idylickou atmosféru klimatu, která je známá návštěvou babičky žijící na venkově.

V prostoru převažují přírodní stavební materiály, zejména dřevo a kámen.

Přírodní materiály přispívají k teplu, útulnosti a charakteristickým rysům venkovského klimatu. V takové místnosti se navíc cítíme v bezpečí a v blízkosti přírody. Dřevěné doplňky můžeme použít mnoha způsoby, počínaje podlahovými deskami, přes obklady až po jednotlivé detaily, jako například: dekorativní stůl, židle nebo lamely. Dřevo v nábytku je obvykle obarveno, vyběleno nebo otřeno

Rustikální podlahové lampy

Stojací lampa je skvělým řešením jako akcentační osvětlení. S takovým produktem můžete během večera snadno vytvořit útulnou atmosféru. Níže uvedený model je vytvořen speciálně pro vás od okamžiku zadání objednávky. Dřevěné části jsou vyrobeny z masivního polského dřeva. Při navrhování mohou svítidla vidět viditelný efekt rustikálního stylu - jednoduchou konstrukci a funkcionalismus. Rustikální charakter je zde doplněn také běleným dřevem. Stínidlo je vyrobeno z vysoce kvalitního materiálu a schopnost zvolit si barvu je rozhodně další plus. Série výbojek Tripod je rozšířená skupina rustikálních stojacích lamp - dabovaných z dřevěných materiálů.

Rustic floor lamp Stojací lampa Stativ. Tuhý bělený dub, chromové doplňky, béžové stínítko. Zásuvka E27, výkon 60W.

Jak můžete dát interiéru poněkud rustikální charakter? Především pomocí tradičního stylu stavby domu, kde dřevěné trámy a sloupy nejsou skryty, ale vystaveny. V místnosti navržené ve stylu rustikální RTV spotřebiče jsou skryté. Nejsou to vyvrcholení. Bude to například krb. Originální inspirací a zároveň „musí mít“ rustikální styl jsou všechny věci, které spojujeme se životem na venkově: navijáky, žehličky, kukačky na zdi.

Rustikální závěsné osvětlení

Mají kovovou nebo dřevěnou konstrukci. Jsou nejdůležitějším prvkem každé místnosti a vedle dekorativních funkcí hrají roli centrálního osvětlení. Dovedně vybraný bude potěšit oko a vytvořit ten pravý, který osvětlí prostor. Zajímavým efektem jsou lampy v rustikálním stylu, které nemají odstíny - prvek Edisonova dekorativní žárovka - s viditelnými uhlíkovými dráty je dekorativním prvkem tohoto osvětlení. Každý z nás zná ten příběh této žárovky. Osvěžená forma a možnost využití zdrojů LED z ní udělaly opět místo na polici zvané „interiérový design“. Svítidla s použitím takové žárovky jsou příjemné, neoslňující. Dalším návrhem odpovídajícím rustikálnímu stylu je série ekologických rámů Kazuki z překližkového dřeva.

Rustic hanging lamp Závěsná lampa Glenn v rustikálním stylu v černém provedení. Zásuvka E27, výkon 60W.

Stolní osvětlení - rustikální styl jako dekorace

Rustikální styl “se točí kolem” dřeva - objekty zdůrazňující tento styl lze popsat jako starobylé, ale obratně je míchat do uspořádání potěší mnoho učenců tohoto trendu. Krásným a zároveň jemným přízvukem jsou stolní lampy. Nejjednodušší verzí, která je na našich webových stránkách, je produkt Britoplighting. Kdo by si myslel, že kus dřeva a Edisonova žárovka v kombinaci s ostatními by vypadaly neuvěřitelně zajímavě? Jednoduchý design - kvintesence rustikálního stylu a funkčnosti. Taková lampa se jistě vejde všude tam, kde potřebujete osvětlit prostor příjemným světlem.

Rustic table lamp Rustikální styl stolní lampa. Rustikální stolní lampa Trongo. Zásuvka E27, výkon 60W.

Rustikální venkovní osvětlení

Lze také vyzdobit fasády budov. Nejen s pomocí různých barevných fasád. Vnější osvětlení v rustikálním stylu jsou především lampy z kovů. Nejběžnější stínítka v rustikálním stylu jsou vyrobena z dekoračního skla nebo vitráží.

Rustic outdoor lamp Venkovní nástěnné svítidlo pro rustikální styl. Vitráže. Zásuvka E27, 60W.

Italské lampy v rustikálním stylu v našem obchodě Lunares.pl jsou především návrhem firmy Allum

Moderní architekti napodobují starý rustikální styl a spojují ho s ostatními. Díky tomu jsou schopni vytvořit dech beroucí „domácí scenérii“. Rustikální styl, díky použití jednoduchých prvků, je velmi plastový, díky čemuž můžete vytvořit milion různých uspořádání.

Jedním z trendů odchylujících se od rustikálního stylu je moderní rustikální. Byla založena ve dvacátém století ve Spojených státech. Tyto velmi moderní interiéry jsou určeny především inovativními technickými řešeními. Vyznačují se exkluzivními úpravami a minimalismem. Interiéry navržené v moderním rustikálním stylu jsou okouzlující, jedinečné a modernizované s řadou inovací. Zde mají rustikální lampy moderní podobu. Nicméně, bez ztráty jeho kouzla.

Pokud jste ve fázi vybavení nebo renovace a zároveň vás rustikální lampy okouzlí svou jednoduchostí, zveme vás, abyste se seznámili s nabídkou, kterou jsme připravili pro všechny, kteří hledají dokonalé osvětlení vašeho domova a bytu.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Podlahové lampy, Stojací lampy, Stolní lampy, Přívěsek světla, Venkovní Osvětlení, Venkovní nástěnná světla, Vnější strop, Rustikální světla

Sdílej tuto stránku