Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 60 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Přehled stojanů na květiny - inspirace a trendy interiérového designu pro rok 2022

Informujte se o typech záhonů, ověřte si, kam je lze umístit a jaké květiny se v nich budou cítit dobře.

Kovový stojan na květiny na čtyři květiny METALLO 112cm černý
LOFT

Květinové záhony - jejich výhody a použití

Záhon je stojan na květiny, který umožňuje vystavovat rostliny. Díky ní se nám na malý prostor často vejde více květináčů. Je skvělým řešením do stísněných interiérů i těch, kde není žádný nebo nedostatečný parapet. V malém bytě bude dobře fungovat vertikální záhon.

Květinové záhony do domácnosti jsou velmi často zajímavými stavbami, které kromě své základní funkce slouží i jako dekorace. V závislosti na materiálu a způsobu provedení může být stojan ozdobou na parapet, stůl nebo nástěnnou dekoraci.

Zpravidla se má za to, že kovový záhon zapadá do trendů industriálních interiérů a dřevěný stojan na květiny pro skandinávské a boho. Za zmínku stojí, že současné trendy vybízejí k experimentování i ke kombinaci obou materiálů.

Typy květinových záhonů

Na trhu je k dispozici velký výběr modelů, díky kterým si každý najde ten, který bude nejlépe zapadat do uspořádání jeho interiéru. Mezi dostupné na trhu seženete: dřevěný záhon, kovový záhon, záhon makramé, záhon z kmenů stromů, záhonový stolek, provázkový záhon, okenní záhon, nástěnný záhon, záhon na nožičkách, patrový záhon, kaskádový záhon a mnoho dalších zajímavé návrhy.

Nabízíme moderní záhony do obývacího pokoje, průmyslové záhony různých tvarů, barev a výšek. Konstrukce jsou opatřeny práškovým nástřikem, což zaručuje vysokou barevnou stálost. Nejoblíbenější je však záhon zlatý, záhon bílý a záhon černý.

Pokojové záhony – jaké rostliny na nich chovat?

Pro získání ucelené a estetické kompozice se vyplatí pečlivě zvážit kombinaci rostlin a typ porostu. V první řadě byste měli zohlednit potřeby dané rostliny, tzn. přístup světla, teplota vzduchu a přítomnost jiných rostlin. Květiny mají většinou rády společnost, ale dávejte pozor, aby si navzájem nepřekážely.

Záhon LOFT kovový stojan na jeden květináč 100cm
zlatý

Závěsné záhony a nástěnný záhon krásně vystaví rostliny s převislými výhony. Jsou to takové květiny jako: zlatý epipremnum, trojčetný, rozchodník morganianum, cicsus, lucerna čínská, chřest atd.

Pokud si chcete květiny pověsit na zeď, můžete si je dát do domácího provázku. Je to velmi zajímavá dekorace a skvěle se bude hodit ve společnosti kovových stojánků. Zadejte do vyhledávače “makramé květinový záhon jak vyrobit” a najdete četná videa s návodem.

Vysoký záhon, trojzáhon jsou modely, které můžete ozdobit okřídlenou květinou, dírkovou příšerou, cívkou, kapradím a dalšími, které se v bytě cítí dobře. Některé z nich nepotřebují mnoho světla ani vody. Záhony s nimi můžete umístit do předsíně, na schodiště nebo i do koupelny.

A co dát do záhonu pro velké květiny? Palma, dracaena nebo rajka.

Při zařizování bytu rostlinami se určitě podívejte na nabídkukvětinové záhony a květinové stojany Lunares

. Kromě klasických a originálních záhonů zde najdete mimo jiné osvětlení s květinovými motivy, fototapety a další dekorace, které zpestří vaše aranžmá.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Stojany na květiny

Sdílej tuto stránku