Doprava zdarma od 3000Kč
Přes 61 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Jak plánovat osvětlení koupelny

Osvětlení je prvkem doplňujícím design interiéru. Kromě praktické funkce osvětlení pomáhá vyjádřit požadovaný styl v interiéru a vytvořit příjemnou atmosféru. Před uspořádáním interiéru byste měli pečlivě naplánovat rozdělení lamp. Kam se chystáte dát základní osvětlení? Jaké dekorativní osvětlení bude vyhovovat vašemu interiéru? Jaké parametry by měly mít lampy? Zejména koupelnové osvětlení vyžaduje výběr vhodných lamp, které jsou vodotěsné a zaručují bezpečné používání.

Osvětlení koupelny

Plánujte podle svých potřeb

Kde začít s plánováním osvětlení koupelny? Nejprve přemýšlejte o každodenním průběhu dne v koupelně a činnostech, které provádíte v různých částech koupelny. Kde obzvláště potřebujete světlo? Mělo by to usnadnit líčení? Možná budete potřebovat osvětlení pro čtení ve vaně, a to, které vám pomůže relaxovat po dni stráveném v práci? Zamyslete se také nad prvky, které chcete v místnosti zvýraznit.

Znalost vašich návyků a potřeb usnadňuje výběr vhodného osvětlení. Při každodenní péči pomůže hlavní osvětlení koupelny a reflektorů, například ve formě nástěnných svítidel u zrcadla. Tlumené světlo a dekorativní osvětlení vám pomohou relaxovat.

Rozmanitost je důležitá

Jeden hlavní zdroj světla v koupelně nestačí na dobré rozjasnění interiéru. Samozřejmě, bez stropní lampy nebo nástěnné svítilny, bude existovat celá řada lamp. Funkční světlo je také důležité - užitečné pro ošetření. Příkladem by bylo Osvětlená zrcadla a nástěnné svítidlo umístěné v místě, kde se změníme. Vzpomeňme si na náladové světlo pro odpočinek, se stmívací funkcí nebo s menším výkonem. Dekorativní světlo je poleva na světelném dortu a zajistí příjemnou atmosféru v místnosti.

Bezpečné osvětlení koupelny

Které lampy jsou vhodné pro použití v koupelně? Připomeňme si, že v této místnosti je vlhké a obtížné stříkat vodou. Pro zajištění naší bezpečnosti se hodí úroveň ochrany IP - úroveň ochrany lampy. Ve vlhkých oblastech koupelny, tj. Nad vanou, sprchou a umyvadlem a 60 cm od nich, použijte lampy třídy IP 44 nebo vyšší, které jsou odolné vůči vlhkosti. Svítidla se stupněm krytí IP 44 lze úspěšně použít ve vlhkých místnostech i venku. Svítidla třídy IP 68 jsou hermetická svítidla a lze je bezpečně používat i pod vodou. Nižší stupně ochrany IP 21 a IP 23 poskytují pohodlí při použití v interiéru a ve velké koupelně v oblastech mimo vodu.

Ip44 Světla Bathrooom

Barevná teplota koupelnových lamp

Barevná teplota světelných zdrojů vyjádřená v Kelvinu nás informuje o barvě světla. Můžeme si vybrat jasné a bílé světlo, podobné barvě přirozeného světla. Tento typ osvětlení se používá na místech, kde se oblékáme, holíme nebo aplikujeme make-up. Na druhé straně, teplé a žluté světlo se používá k odpočinku a stojí za to ho použít pro tento účel.

Vhodné koupelnové lampy

Mezi mnoha typy koupelnových svítidel můžeme rozlišit:

  • stropní světla, která se používají pro obecné osvětlení
  • nástěnné lampy, koupelnové nástěnné lampy doplňují základní světlo
  • bodové osvětlení, bodová světla a očka, je dekorativní světlo
  • nepřímé osvětlení, tj. osvětlení koupelnových skříní, zrcadel nebo vaní, např. díky LED pásiku obklopenému silikonem, opticky rozšiřuje interiér a vytváří náladovou atmosféru.

Zveme vás, abyste se seznámili se sortimentem našeho obchodu Lunares Koupelnové osvětlení

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Světla Bathrooom

Sdílej tuto stránku