Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Jak osvětlit dětský pokoj

Zatímco osvětlení domu a jednotlivých místností nezpůsobuje mnoho problémů, příslovečné „schody“ mohou začít při výběru správného světla pro dětský pokoj, kde hraje zvláštní roli. V naší kategorii Lampy pro děti se zaměřujeme na všechny nejzajímavější modely svítidel určených speciálně pro naše děti.

Children lamps Dětská svítidla a osvětlení dětských pokojů v obchodě Lunares.pl

Není žádným tajemstvím, že člověk potřebuje světlo. Je přirozené i umělé, je nezbytné, abychom žili a fungovali normálně. Reguluje náš denní rytmus, má významný vliv na naši náladu a v závislosti na barvě - to nás nutí jednat a usnadňuje přípravu na spánek. Zatímco osvětlení domu a jednotlivých místností nezpůsobuje mnoho problémů, příslovečné „schody“ mohou začít při výběru správného světla pro dětský pokoj, kde hraje zvláštní roli. Proto je vhodné zvážit volbu vhodné expozice.

Pro novorozené dítě, které nedokáže rozlišovat mezi dnem a nocí v prvních týdnech života, je otázka světla zásadní. Citlivé oční bulvy potřebují čas na přechod z režimu břicha na podmínky mimo něj. Proto můžeme okamžitě opustit intenzivní centrální osvětlení - závěsné lampy - nebo stojací lampy, které zabírají prostor. Skvělým řešením zde budou svícny.

Children lamps Nástěnná lampa pro dítě - Biedronka

Svítidla pro děti

Svítidla jsou univerzálním typem lamp. Jsou považovány za dekorativní nebo podpůrné osvětlení malé velikosti, namontované na zdi. Jsou zdrojem měkkého a delikátního světla, které nevadí ani nedráždí oči. Připevněná přes postýlku nebo přebalovací pult určitě usnadní večerní a noční péči o dítě a zároveň zavede správnou náladu. Pro staršího studenta, upevněného těsně nad postelí, mohou snadno vyměnit noční lampu, dávat pocit bezpečí a usnadnit večerní čtení pohádek.

Nově vznikající modely lze rozdělit do dvou základních kategorií: svícny pro dívky a svícny pro chlapce.

Wall lamp rabbit Sconce pro dívku - Králíka

Wall lamp car Nástěnná lampa pro chlapce - auto

Svítidla dostupná na trhu mohou být otevřená nebo zavřená, průhledná a mléčná, směřující nahoru nebo dolů. Světlo vyzařované z neprůhledných nástěnných lamp je jemné a uvolňující, zatímco otevřená lampa odráží od stropů a stěn a zároveň se stává intenzivnější. Pro dětský pokoj stojí za to vybrat si neprůhledné nástěnné lampy v pastelových odstínech, které dávají poněkud rozptýlené a pozorné světlo. Pro o něco starší děti určitě najdeme něco, co vyhovuje jejich vkusu - v současné době je velmi populárním motivem nástěnných svítidel pohádkové postavičky nebo měsíční a sluneční odstíny spojené s oblohou a světlem ve tvaru měsíce, hvězd a hvězd. mraky.

V pokoji staršího muže (který současně plní mnoho funkcí) stojí za zvážení zejména uspořádání osvětlení. Skvělé řešení zde jsou stropní svítidla, která poskytují jasné a rovnoměrně rozptýlené světlo, například ve tvaru válce, což dále zvyšuje rozsah expozice oblasti určené pro zábavu. Tam, kde vládne věda, lze zkontrolovat kancelářské osvětlení. Nezapomeňme, že světlo, s nímž dítě čte, by mělo být ostré a chladné a naše dítě by se nemělo dívat na jeho zdroj. Zajímavým řešením je proto forma stínidla. Výše zmíněné svítidla umístěná nad postelí, nebo malé noční lampičky, jsou skvělé pro umlčení smyslů, ideální pro spaní a čtení pohádek a zároveň poskytují správnou atmosféru.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Svítidla pro děti, Lustry pro děti, Stolní lampy pro děti, Závěsné svítilny pro děti, Plafony pro děti, Noční světla pro děti

Sdílej tuto stránku