Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Jak odstranit tapetu?

Móda pro barevné tapety se jednou vrací, jednou prochází. S tím přichází čas buď na přilepení materiálu ke zdi, nebo na odstranění tapety. A zatímco první fáze práce z uvedených příkladů, tj. Lepení tapety je docela příjemná, tapeta není úplně odstraněna. Jak se vypořádat s odstraněním tapety ze zdi? Zde je náš průvodce. Projdete s ním další fáze práce: krok za krokem.

Odstranění tapety ze zdi

Jak odstranit tapetu? Začněte přípravou interiéru!

Před provedením jakýchkoli malířských nebo renovačních prací s vodou dobře chráňte nejen vybavení interiéru, ale zejména prostory především nad kontakty a vypínači. K tomu budete potřebovat malířskou fólii a pásku. Přilepte fólii do rohů páskou a ujistěte se, že nezůstane žádná mezera, kam by voda pronikla. S dobře chráněným interiérem bude tapeta vybírána rychleji a v příjemných podmínkách.

Odstraňování tapet, kde začít?

Pokud byla tapeta přilepena nejen ke zdi, ale především ke stropu, začněte pracovat z této zóny. Jak odstranit tapetu v této části místnosti? Nejrychlejší bude, pokud použijete štětce, které namočíte přímo do vody nebo vody s přídavkem speciálního odstraňovače tapet. Otřete jeden z proužků tapet štětcem a počkejte několik minut. Pevným pohybem odtrhněte tapetu a zbytky odstraňte špachtlí. Pokud si všimnete, že odlupování tapety není úplně tak, jak by mělo - panely jsou roztrhané a ze stropu se uvolní pouze jedna vrstva - tapetu znovu namažte. Pravděpodobně jste použili příliš málo vody, abyste ji namočili. Pokud nemáte po ruce specializovaný přípravek, použijte pro práci vodu s octem. Tato domácí metoda výběru tapety je také velmi účinná.

Jak odstranit tapetu ze zdi?

Postupujte stejným způsobem podle pravidel, která jsme popsali při renovaci stropu. Začněte sbírat tapetu shora, pokaždé směrem dolů. Tato metoda je nejen pohodlnější, ale i doporučená odborníky. Nezapomeňte, že ne každá tapeta se odlepí ze zdi stejně snadno. Papírové tapety fungují nejlépe v této oblasti, protože k odlepování nevyžadují žádnou speciální práci. Bude to mnohem horší, pokud jde o kopírování vinylových tapet. Pokud si jen chcete osvěžit interiér a přilepit nový produkt na povrch, nechte na stěně druhou vrstvu tapety. Bude sloužit jako základ pro nový produkt.

Jak odstranit tapetu, aby práce probíhala hladce?

Nejprve si dobře připravte svůj pracovní prostor. Vyberte si všechny materiály: kartáč, stěrkový nůž, brusný papír. Pokud vaše tapeta pevně přilne ke zdi a máte v úmyslu dát na nový povrch pouze barvu, může být také užitečné použít sádru, která vyrovná všechny nerovnosti. Naplánujte si práci na poměrně teplý a slunečný den. Když je kartáč intenzivně namočen ve vodě, může být v místnosti docela vlhký. Než začnete pracovat na nanášení barvy, musíte stěny a strop dobře vysušit. Nezapomeňte, že u profesionálních produktů bude práce rychleji a výsledek bude profesionální. Interiér, který vyřídíte kvalitní barvou nebo tapetou, zůstane déle nezměněn. Doufáme, že už víte, jak rozbít tapetu. Projděte si tento proces s naším průvodcem.

Sekce vám pomůže při výběru nové tapety: Nástěnné výjevy nebo 3D tapety, kde si můžete vybrat z mnoha dostupných vzorů.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Nástěnné výjevy, 3D tapety, Nástěnné malby do kuchyně, Nástěnné malby pro děti, Nástěnné malby pro pokoje, Nástěnné výjevy, Fototapety Varšava, Nástěnné malby v Krakově, Nástěnné malby na zeď, Nástěnné výjevy v New Yorku

Sdílej tuto stránku