Přes 39 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Raster kování

Raster kování

Rastrové osvětlení je určeno především pro veřejná prostranství, pracoviště a kanceláře. Jejich hlavním úkolem je eliminovat fenomén šumění. Níže je uveden stručný popis tohoto typu osvětlení.

Raster kování

Již zmíněný jev jiskření má zvláště negativní vliv na lidi pracující s počítačovými monitory. Snižuje naši koncentraci a má negativní vliv na pohodu. Aby se tomu zabránilo, používáme žaluzie , jinými slovy, které zakrývají pohled na křížové žárovky.

Hlavní parametry, které by se měly řídit volbou kování, jsou: výška místností, naše preference, vzdálenost světelných prvků od prvků zařízení a pracovní plocha. Také stojí za to věnovat pozornost výběru barvy tak, aby kování nevyčnívalo ze zbytku stylizace interiéru.

Pro samotné rastry stojí za to zvolit speciální reflektory, které nasměrují paprsky světla na místo, které očekáváme. Zároveň budou žaluzie chránit uživatele místností před fenoménem osvícení. Obvykle lze reflektory namontovat a demontovat bez použití nářadí.

Rastrová svítidla se obvykle montují na lanové zavěšení, i když jsou na stropě umístěny také modely, které jsou namontovány na speciálních závěsech v povrchové verzi. V rastrových svítidlech se v současné době používají energeticky úsporné elektronické předřadníky a zářivky typu T8 nebo T5.

Rastrové osvětlení

Nejdůležitějším problémem, pokud jde o rastrové osvětlení, je faktor odrazu, který nám říká o množství záření odraženého materiály použitými v rámu. Barva, která odráží světlo, bude také důležitá. Je také vždy dobré zkontrolovat provozní efektivitu.

Osvětlení samotné není problematické, pokud jde o distribuci jeho zdrojů, protože rastrové kování je navrženo tak, aby poskytovalo rovnoměrnou úroveň světla v každém rohu místnosti. Pokud máme takovou možnost, můžeme bezpečně instalovat rastrové kování v centrální části místnosti. V případě interiérů s prodlouženým tvarem je vhodné nastavit 2 až 4 svítidla za sebou s rovnoměrným odstupem. Obvykle u tohoto typu osvětlení není nutné používat další lampy nebo reflektory, pokud nemluvíme o kancelářské práci bez použití nebo s občasným použitím počítače. Pak můžeme požádat o další stojací nebo kancelářské lampy.

souhrn

Rastrové osvětlení je ideálním řešením, pokud jde o jakoukoli místnost, kde budeme pracovat s obrazovkami počítačů nebo po dlouhou dobu namáhat oko. Použití žaluzií nás ochrání před fenoménem osvícení a široká škála barevných možností vám umožní vybrat si vazbu pro jakýkoliv typ kanceláře nebo pracoviště.