Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Sluneční koule - názory a rady

Budou solární koule účinně osvětlovat zahradu během dne a noci? Mohu do nich vyměnit žárovky? Představujeme Vám informace o používání solárních koulí. Také vám poradíme, jak si vybrat správné osvětlení, abyste si po dlouhou dobu užili intenzivního světla!

Snadná montáž a mobilita

Pro provoz solárních lamp není nutné žádné elektrické vedení a zahrada by měla být důkladně zrekonstruována. Jsou napájeny sluneční energií, což ovlivňuje jejich snadnou montáž. Stačí namontovat ** solární kuličku ** na stabilní podklad umístěný v zemi nebo na malé trubce. Pokud je nastavení lampy nudné a zjistíme, že v zahradě můžete něco změnit - zařízení lze snadno nastavit jinde.

Světlo zdarma

Solární koule čerpají energii ze slunečního světla. Jeden může být v pokušení říci, že - kromě nákladů spojených s nákupem lamp - zařízení svítí zdarma! Musíte však mít na paměti, že lampy mají přístup ke slunečnímu světlu a umožňují tak jejich nabíjení. Doba nabíjení baterie je asi 8 hodin. Záleží na intenzitě slunečního světla, zákalu a čistotě stínítka. Z času na čas stojí za to vyčistit povrch slunečních kuliček **, aby mohly být nabíjeny rychleji. Svítidla budou pracovat iv zimě a vydrží teploty až -15 ° C. Modrá solární
lampa

Rozdílné velikosti

Zahradní kuličky se dodávají v různých velikostech: 20, 25, 30, 40 a 50 cm v průměru. Tato rozmanitost usnadňuje přizpůsobení prostředí se správnou velikostí lampy. Pro velké zahrady s bohatou a vysokou vegetací doporučujeme koule s větším průměrem. V menších zahradách, s malými rostlinami, budou menší lampy fungovat lépe.

Údržba

Zatímco v případě solárních lamp nepotřebujete zdroj energie, pak rozhodování o světelných koulích si musíte zapamatovat.

Solární koule mají většinou vestavěné LED moduly s nízkým výkonem. Pokud po určité době zjistíme, že lampy nesvítí tak intenzivně jako dříve, bohužel není možné vyměnit žárovky, jako v případě elektrických kuliček, které mají zásuvku E27 pro běžnou žárovku LED. Například, tam jsou LED žárovky, které jsou ekvivalentní k tradičním 100W žárovkám. Když zahrada bude vyžadovat intenzivní světlo - stačí nahradit žárovku silnější, která bude osvětlovat větší plochu. Naštěstí dochází k selhání LED velmi vzácně, jsou dokonce považovány za dlouhodobé, protože jejich životnost je v průměru až 50 000 hodin světla!

Žárovka RGB

Doba osvětlení

Solární koule mohou účinně osvětlovat okolí, ale potřebují přístup ke slunečnímu světlu. Budou pracovat pouze v noci, protože budou muset účtovat během dne. Pokud potřebujeme osvětlení pro zahradu i během dne, solární lampy nebudou tou nejlepší volbou. Elektrické kuličky zase umožní použití světla bez ohledu na denní nebo noční dobu. Sluneční záření nemá žádný vliv na intenzitu osvětlení elektrických lamp - po zamračeném dni se nemusíte obávat, že elektrické koule budou v noci méně jasné.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Solární zahradní koule

Sdílej tuto stránku