Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Osvětlení na přípojnicích

Odolná a pevná konstrukce, jednoduchá a rychlá montáž, funkčnost a velká flexibilita při vytváření a úpravě osvětlení na přípojnicích jsou nejdůležitějšími prvky tohoto inovativního systému. Dnes se pokusíme vysvětlit, co je železniční systém, kde se používá a jaké funkce má

Co je to železniční systém?

Systém kolejnic je praktickým řešením, které umožňuje připojit pomocí jediného kabelu několik různých lamp ke zdroji napájení. Tento typ osvětlení se skládá hlavně z kolejnice, ale nelze přehlédnout roli svítidla, zástrček, montážních držáků, napájecího zdroje nebo konektorů. Přípojnice umožňují vytvářet unikátní spojení, která zajišťují jedinečnost daného osvětlení. Jejich vytvoření však vyžaduje použití speciálních konektorů, jejichž tvar závisí na směru připojení dalších prvků systému.

Přípojnicové bodové světlo
Quattrobi

Důležitým prvkem je také výběr kování. V tomto případě záleží na vašich individuálních potřebách, chutích a preferencích. Na napájecí kabely můžete namontovat reflektory nebo závěsné svítilny.

Moderní lampa-závěsná přípojnice

Který systém zvolit - jednofázový nebo třífázový?

Stojí za to vědět, že existují dva základní typy železničního systému - jednofázové a třífázové. Hlavní rozdíl mezi nimi spočívá v počtu současně aktivovaných světelných zdrojů umístěných na kolejnicích. V jednofázovém systému s jedním spínačem zapnete všechny reflektory umístěné na kabelu. Třífázové kolejnice poskytují možnost rozdělení celého systému na tři okruhy, díky kterým můžeme v daném okamžiku provozovat vybrané lampy ve stejné přípojnici, např. Pouze extrémní nebo pouze střední.

Po rozhodnutí o výběru typu železničního systému je třeba zvolit vhodné kolejnice. V závislosti na vašich potřebách si můžete zakoupit kolejnici namontovanou na povrchu nebo zapuštěnou v délce 1 m, 2 m nebo 3 m, 4 m. Kolejnice 3- a 4-m jsou k dispozici pouze ve třífázovém systému.

Buswaycable-

Samozřejmě také musíte zvolit barvu přípojnic. Jejich barva by měla být podobná jako u namontovaných svítidel, aby se dosáhlo stylově konzistentního uspořádání.

Železniční osvětlení - kde to bude fungovat?

Kolejové osvětlení se používá v mnoha interiérech. Můžete to zkusit namontovat v malých, útulných apartmánech a prostorných domech. Tam je také místo, kde si můžete vybrat osvětlení umístění: bude harmonizovat dokonale s dlouhou, úzkou chodbou nebo prostornou kuchyň nebo obývací pokoj. Určitě potěší všechny hosty. Osvětlení na dálnicích je řešení, které funguje dobře na větších plochách, jako jsou obchody, výstavní haly, kadeřnické a kosmetické salony. Jedná se o estetické instalace, které neznehodnocují interiér, naopak - dávají mu jedinečný charakter. Díky tomu dokonale harmonizují s ostatními prvky uspořádání dané místnosti.

Nejen estetika, nebo jiné výhody osvětlení na přípojnicích

Nespornou výhodou osvětlení na přípojnicích je jeho rychlá montáž. Druhou věcí je schopnost provádět změny téměř v každém okamžiku. Jako součást namontovaného systému můžeme kování volně měnit - měnit jejich umístění, množství nebo typ. Stojí za to zdůraznit, že pohyb, fotografování nebo montáž reflektoru nebo lampy trvá doslova několik sekund a nevyžaduje použití nástrojů. Další výhodou tohoto systému je jeho univerzálnost - přípojnice poskytují příležitost k napájení více lamp pomocí jedné linky, takže tento systém nevyžaduje tolik kabelů jako u standardních instalací. Kromě toho může být železniční osvětlení nezávislým zdrojem světla, ale toto řešení je také ideální pro lidi, kteří hledají pouze bodové osvětlení. Další výhodou je tuhost, trvanlivost a pevnost celé konstrukce.

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Kolejnicový systém osvětlení, LED pásky

Sdílej tuto stránku