Doprava zdarma od 3 000 Kč
Přes 67 000 výrobků
{{ aa_name() }}

8 způsobů, jak do svého domova dostat více přirozeného světla

Říká se, že přirozené světlo je nejdůležitějším prvkem, který lidé hledají při koupi rodinného domu.

Svítidlo do kuchyně

Průzkum, který provedl výrobce dveří, oken a žaluzií Origin Global, ukázal, že 26 % respondentů by si jako "nezbytný" prvek rodinného domu vybralo přirozené světlo, dále velkou a bezpečnou zahradu (19 %) a otevřený půdorys kuchyně s jídelnou (16 %).. Průzkum, kterého se zúčastnilo 2 000 lidí, provedený společností David Village Lighting, zjistil, že pátým přáním je, aby měli doma více přirozeného světla, a špatné přirozené osvětlení způsobuje, že majitelé domů jsou nespokojeni se vzhledem svého domova.

Vystavení dennímu světlu je spojováno se zlepšením naší nálady a pohody a v domácnosti může přirozené světlo rozjasnit a prosvětlit místnost a dodat pocit většího prostoru.. Pokud chcete svůj domov zalít přirozeným světlem, můžete začít s těmito osmi tipy.

Světlé barvy

Vneste na své stěny světlejší barvy tím, že odstraníte výrazné tapety a tmavé blokové barvy ve prospěch jemného bílého odstínu barvy.. Odstíny bílé barvy prostor prosvětlí, protože odrážejí přirozené světlo, které do místnosti přichází, místo aby ho pohlcovaly.

Vyvarujte se použití lesklé bílé barvy na stěny, protože ta může v prostoru vyvolat pocit chladu, zatímco bělejší odstín bude působit mnohem tepleji.. Dalším trikem je vymalovat strop o několik odstínů světleji než stěny, aby se vytvořila iluze výšky a prostoru.. Výběr barvy se saténovým povrchem pomůže lépe odrážet světlo než matná barva.

Lesklé povrchy

Lesk v kuchyni a koupelně s lesklými povrchy na skříňkách, opět to bude odrážet světlo přicházející do místnosti a prostor bude světlejší a větší.

Charles Bettes, generální ředitel společnosti. Architektonická a interiérová firma gpad london ltd vysvětluje, že pokud jde o kuchyň, "zvolte světlé barevné schéma a zachovejte konzistenci stěn a dvířek skříněk".. Přirozené světlo se tak bude odrážet od povrchu a bude prostornější.

"Nemusíte nutně volit bílou nebo krémovou barvu, stejně dobře fungují i světlé barvy, jako je modrá nebo šedá," říká.

V jiných místnostech může přidání nábytku a doplňků s reflexními povrchy pomoci rozptýlit světlo.. Kovové, skleněné a zrcadlové doplňky pomohou maximálně využít dostupné světlo a dodají stylový vzhled celé domácnosti.

Osvětlení do kuchyně

Správná podlaha

Podlahy lze také proměnit v ekologické reflektory výběrem dřevěných, keramických nebo kamenných podlah s leštěným povrchem, které odrážejí mnohem více světla než koberce.. Pokud dáváte přednost koberci, držte se světlých, neutrálních barev.

Zelená

Nezapomeňte na vliv zeleně vně domu na úroveň osvětlení uvnitř.. Věnujte pozornost své zahradě a zastřihněte stromy, keře nebo popínavé rostliny, které rostou kolem vašich dveří a oken.

Vyčistěte okna

Když jste venku, důkladně vyčistěte okna a skleněné dveře, aby se do vašeho domu dostalo přes sklo co nejvíce světla.

Sklo

Pokud máte k dispozici rozpočet, nejlepším způsobem, jak zvýšit přirozené světlo ve vašem domě, je instalace nových velkých oken a dveří.. Dvoukřídlé dveře jsou obzvláště dobrou volbou, protože dokáží proměnit celou stěnu domu v prosklenou a zajistit tak úchvatný výhled a nejvyšší úroveň osvětlení.

Umělé světlo

Zvyšte jas pomocí umělého světla, které spíše zvýrazní, než aby přebíjelo přirozené světlo pronikající do vašeho domova.. Zvláštní pozornost věnujte místům, kam světlo z oken nedosáhne, jako jsou nepřehledné rohy, chodby nebo výklenky.

Instalací stmívačů získáte větší kontrolu nad osvětlením prostoru a budete moci postupně měnit úroveň osvětlení podle toho, jak se během dne mění přirozené světlo v domě.

"Oblíbené LED žárovky nabízejí tři hlavní možnosti: měkká/teplá bílá, jasná/chladná bílá a denní světlo." - říká Jo Dyson. "Pro útulný a relaxační prostor používám teplou bílou barvu.. Jsem velkým příznivcem stmívačů, a to nejen v hlavních obytných místnostech; stejně důležité jsou i v ložnicích a koupelnách.. Pokud se ráno chystáte do práce, můžete si vybrat světlou, prosvětlenou ložnici a koupelnu, ale když se uklidňujete a chystáte se do postele, chcete světla ztlumit."

Možná budete mít zájem o produkty z těchto kategorií?

Kuchyňská světla

Sdílej tuto stránku