Přes 39 000 výrobků
{{ aa_name() }}

Antibakteriální gely

Antibakteriální gely

Vlastnosti antibakteriálních gelů a dezinfekčních tekutin

Dobrá dezinfekční kapalina by měla obsahovat minimálně 60-70% alkoholu, který ničí viry a bakterie ohrožující lidské zdraví. Používáním takové tekutiny na pokožku rukou se chráníme před mikroorganismy, které se na nich mohou usadit a potom nás infikují. Použití dezinfekční kapaliny se doporučuje zejména v případě, že nemáte přístup k vodě a mýdlu.

Použití dezinfekčních kapalin

Na pokožku lze aplikovat dezinfekční prostředky. Kapalinu nanášíme na kůži a tře ji, dokud pokožka nevyschne, tj. Dokud se neodpaří alkohol. K dezinfekci povrchů však lze úspěšně použít dezinfekční kapaliny. Chcete-li to provést, otřete povrch přípravkem. Během období zvýšené nemoci je vhodné vyčistit povrchy jako kliky dveří, pracovní desky, platební karty, mobilní telefony a klíče. Další povrchy, které lze otřít dezinfekčním prostředkem, jsou klávesnice a prkénko na krájení, jakož i obal na výrobky zakoupené v obchodě nebo podrážky na boty.

Dezinfekční prostředky proti koronaviru

Koronaviry jsou ve vysokých koncentracích citlivé na peroxid vodíku, mýdlo a alkohol. Proto si myjte ruce co nejčastěji a důkladně, také po odstranění ochranných rukavic. Pokud si nemůžete umýt ruce, stojí za to vyhledat antibakteriální gel a dezinfekční tekutinu. Budeme s nimi efektivně čistit ruce. Rovněž se vyplatí setřít každodenní předměty dezinfekční kapalinou. Pomocí antibakteriálních gelů a dezinfekčních kapalin neutralizujeme viry, které jsou nebezpečné pro naše zdraví.

Pamatujte, že pomocí osobní ochranné prostředky během šíření koronaviru chráníte sebe i ostatní!